handstand yapamıyorum :(

i.pinimg.com

bu tarz sondaki harekete gelebilmek istiyorum. 1 haftadır denemelerini yoğunlaştırdım. 2. karedeki gibi durabilirim istesem 1-2 dakika. fazla durup güç kaybetmeden. 3.ye geçmeye çalışıyorum ama dengeyi kaybediyorum:(
4e çok az geçebildim. sonra denge gidiyor zaten gelemeden

bu hareketlere yönelik antremanlar yapmıyorum. haftada bir kaç kez barfiks plank shoulder taps gibi hareketleri yapıyorum ama rutin antremanlarım içinde olan. o kadar yoğun antreman da sayılmaz

burda da mesela dümdüz yanaşmış
www.wikihow.com

ben kendimi tam göremesem de o kadar düz olamıyorum. kollarım hariç bir yeri kasamıyorum. ondan olabilir mi?

kollarım güçsüz olsaydı duramazdım hiç diye düşünüyorum. zaten kollarımda titreme olmuyor.

videolarda şöyle yap böyle yap diyorlar da hepsinin geçmişi var vücutları sağlam. o aşamaya gelebilmek için ne tür antremanlar yapılmalı? floor l sit mesela ?

i.ytimg.com
bunu zeminden yapamıyorum mesela

bu konulardan çok anlayan biri değilim, sadece iki senedir pilates yapıyorum, deneyimimle bağlantılı yorum yapacağım. bu tarz hareketler için en önemli şeylerden biri dengedir sanırım, zaten siz de denge gidiyor demişsiniz. denge için de "core" dedikleri bölgenin kuvvetli olması gerekiyor, yani bana hep öyle denildi ve core çalışmaları mutlaka yaptırılıyor. bu da en basitinden üst-alt karın kası çalışmak gerekliliğine işaret eder sanıyorum. yani kısaca core bölge güçlendirici antrenmanlar bu tür pozlar için muhtemelen önemlidir diyeyim.

bu tür şeyleri kendi kendinize çok zorlamak da riskli olabilir diye kamu spotu da geçeyim tabii :)

bir de son fotoğraftaki hareket baya advanced denebilir sanırım, bunları uzun zaman bu işlere vakit ayırmadan yapmak zaten mümkün değildir diye düşünüyorum.
  • nimberjack  (13.03.21 22:33:26 ~ 22:34:35)