Süresi nedeniyle film izleyememek

Merhaba. Eskiden oturup pespese filmler izlerdim. Simdi bir film açınca daha bir saat olmadan sıkılıyor, değiştiriyorum. Ki bu dediklerim seçilmiş nitelikli filmler.. Bir film 2,5-3 saatse başlamıyorum bile. Nedir bu, filmlere artık çok kolay ulaştığımizdan mi, zamansizliktan mi, dizilere alışmaktan mi? Sizlere de oluyor mu bu?

Ssosyal medya bağımlılığı olabilir mi? Film izlerken bir yandan da telefondan internete baktığınız için dikkatiniz dağılıyor filme giremiyorsunuzdur.

Ya da film izlerken aklınız sürekli sosyal medyadadır, kapatıp sosyal medyaya girmek istiyordur bilinç altı.

Filmi kapatınca ne yapıyorsunuz mesela?
  • John Bloor  (13.03.21 10:09:34)
Kisa icerik tuketmeye cok alistik. 1 dklik video bile uzun geliyor bazen.

Netflix bile hizli oynatma tusu ekledi yogun talebe dayanamayip, ki bir eseri yarim izlemek neyse de hizli izlemek cok daha sacma?
  • brkylmz  (13.03.21 10:11:03)
b6 vitamini al, tekrar dene.

  • joepiscopo  (13.03.21 10:30:17)
bence en buyuk sebebi: endless scroll teknolojisi.

twitter'in baslattigi bu sonsuza kadar kaydirma ozelliginin beyinde yarattigi hasar(tatminsizlik, gecistirme) cok buyuk bence.
  • buenosdias  (13.03.21 10:34:58)
Süresinden bağımsız olarak film izleyesim gelmiyor, konsantrasyon sorunu sebebiyle. Filmleri sinemada izlemeyi özlüyorum. Bir yandan hayat akarken film izlemek cazip gelmiyor, telefona bakmadan, biri seslenmeden, sadece film izleme amaçlı karanlık bir salonda üst üste yine film izleyebilirim. Bir de kendi adıma çok fazla içerik tükettiğim için artık bir şeyler izleyesim gelmiyor, sanırım ekran yorgunluğu oluştu, göreceli olarak daha yeni bir mecra olduğu için dinlemek izlemekten daha cazip geliyor şu ara bana.

Söylediklerinizin de muhakkak etkisi vardır.
  •   (13.03.21 10:40:24)