16 ya da 24 kanal dvr sistemi?

Depo alanı için 16 kameralı, 16 ya da 24 kanallı bir dvr sistemi kurmak istiyorum. Kendim kurmak istiyorum. Dahua NVR4216-4KS2 seçeceğim gibi. Siz ne önerirsiniz? Bambaşka marka ve sistem de mantıklı ise kabulüm. Kamera ne alayım? Makul birşeyler bulursam 2 adet starlight kamera da düşünüyorum.

dahua fiyat performans olarak iyidir, ülkemizde en yaygın kullanılan marka sayılır, teknik destek döküman anlamında her türlü şeyi internette bulabilirsin.

1-dvr demişsin ancak verdiğin linkte ki cihaz nvr, ip kameramı kuracaksın, yoksa ahd-hdcvi mi kuracaksın.

2-linkte ki ürünün iki adet 6 tb hdd girişi var 16 ip kamera 1080p kayıt için kaç günlük kayıt süresi istiyorsun.

3-ip kamera kullanacaksan kamera enerji beslemesi için poe switch kullan, mesafe 100 mt'nin üzerine çok çıkmıyorsa. poe'li nvr cihazları var ancak çok sesli çalışıyorlar, ve cihaz kendi işini yapsın ayrı bir poe switch al derim.

4-ahd- hdcvi sistemlerin donanımları hdcvi sistemlere göre daha ucuzdur ancak kaliteli bir görüntü için rg6 kablo kullanmak gerekir, ayrıca enerji kablosu çekmen gerekir, her kamera kablosunu dvr'a kadar taşıman gerekir bunlarda ekstra maliyettir, görüntü kalitesi ip sistemlerin bir tık altındadır.

5-starlight kameraları gözünde çok büyütme reklam edildiği kadar iyi değil.
  • sealth  (13.03.21 12:21:44)