bu dönemde nakit ev alınır mı?

istanbul’da almayı düşünüyorum da. ne dersiniz beklemeye gerek var mı?

Ben istanbulda istediğim evi alabilecek parayı biriktirdiğim anda alacağım. Eğer yatırım değil oturmak için alıyorsan bence kesinlikle alınır hiç bekleme. Fiyatlar herhangi bi şekilde gerilemeyecek.

  • mg3929  (12.03.21 23:16:00)
Türkiye gibi yüksek ve kronik enflasyonun olduğu bir yerde fiyatların nominal olarak gerilemesi zor. Fiyatların aynı kalması bile aslında geriliyor olması demek. Ülkemizde konut her daim barınmanın yanı sıra yatırım aracı olarak da düşünülüyor. Nüfus artışı ve yeni konut ihtiyacı hep gündemde
Fiyatlar ve satışlar yüksek faiz dönemi ile birlikte duraklama dönemine giriyor, faizler düştüğü gibi piyasa hareketleniyor fakat bu sefer de evlerin fiyatları yukarı gidiyor
Faizlerin bir miktar daha yükselebileceği, benim tahminime göre temmuz ağustos ayına kadar yüksek kalacağı düşünüldüğünde fiyatlar pek artmayacaktır
Bununla birlikte yüksek faiz döneminde nakit pazarlık anlamında ciddi bir güç. İnsanlar zaten durmuş piyasada uyguna satıp parayı mevduatta değerlendireyim diye düşünürler
Sözün özü alınır yani neden alınmasın
  • asbe  (12.03.21 23:42:44)
Oturmak için alacaksan alınır. Faizler düştüğü anda fiyatlar yine artacak çünkü, şu anda satışlar da dip olduğu için fiyatlar dip diyebiliriz, ciddi bir pazarlık payın var.
Yatırım için alacaksan orası tartışılır.

  • roket adam  (12.03.21 23:52:27 ~ 13.03.21 00:14:05)
Piyasanın değil kafandaki değerinden en az %20 ucuzsa alınır.
Örneğin 1 milyon eder dediğin bi evse maksimum 800’e alabiliyorsan al.
Yoksa alma. Dövizde - altında kal
  • otopsicocugu  (12.03.21 23:57:23)
1- ev fiyatları son 1 senede ralli yaptı, nereye kadar gider bu trend muamma?
2- kalıcı evden çalışma kararları istanbul gibi metropollerde talebi azaltır. (bizim iş yerinde kaç tane yeni başlayan çalışan anadoludaki aile evlerinden istanbula taşınmadılar, hatta bazıları köyünde yaşıyor)
3- ben her zaman konut alırken kredi kullanılması taraftarıyım, tl kredi olduğu için enflasyona karşı eziliyor. bütün parayı eve bağlamak bence dogru değil.
4- oturmak için beğendiğin ve içine sinen bir ev olduğu zaman üçün beşin hesabını yapmayın, daha sonra o daire satılıp bir de arkasından bakınca kötü oluyor. (atıyorum kendi evinizde otururken yıllar sonra size göre fazladan ödediğiniz 40-50bin tl aklınıza bile gelmiyor)
  • nuisance  (13.03.21 00:08:50 ~ 00:11:24)
mevcut nakit yatirim ile degerlendirilmeyecekse, alinir. bankaya faiz verecegine sana kalsin. ama ekspertiz kesin yaptir, yalan dolan cok.

bu arada nakit icin cevap verdim, zamanlama dogru mu degil mi bilmiyorum. son fiyatlari , trendi bilmiyorum
  • camussar  (13.03.21 00:33:56 ~ 00:34:53)