aküm bitti ne yapmalı?

aküm bitti ve sanırım 3 yıldan sonra kullanım ömrünü tamamladı, mutlu 60 ah.

Başakşehirdeyim, siz sevgili fiyat performanscılardan en verimli ve en ucuz nasıl hallederim öğrenmek istiyorum. araç flu,1.5 110.

Teşekkürler.Amperle kalın.

Start stop yoksa 3 sene erken akunun omrunun bitmesi icin. Akunun performansina baktirdiniz mi? Yukleme yapilip devam edebilir belki

  • fakyoras  (11.03.21 20:00:59)
@fakyoras +1. Ben arabayı çok kullanmamama rağmen 6 sene aynı aküyü kullandım.

  • robin one persie  (11.03.21 20:12:50)
Hiç kullanılmamış sıfır akünün rafta beklediği süre de ömründen yer. O yüzden mümkünse internette n11 gibi sitelerde ucuza akü satan yerlerden (çok güvenilir bir yer değilse) almamaya çalışın.

  • msb  (11.03.21 21:38:12)
Yakin zamanda buradan sormuştum. Varta önerdiler. Ben de onu aldım.
Gaziosmanpasa'da resmi dağıtıcısı.

  • emcekare olmadi einstein olsun bari  (12.03.21 01:03:17)
3 senede akunun dagilmasi imkansiz degil, kalitesizmis. Iyi markalar 5-6 sene gider.
Varta, Bosch iyidir. Yerlileri bilmiyorum.

  • cooperr  (12.03.21 01:12:04)
bende varta start stop var
2013/7'den beri değişmedi, uyarı vermedi

ucuzlara bakarken buna göre karar ver
  • bir soru sorcam  (12.03.21 07:28:05)
Ticari araç değilse, yani çok km yapan bir araç değilse 3 yıl akü ömrü için kısa.

Bi kontrol edin değişmeden önce, belki de su/asit takviyesi ve şarj ile yola devam eder.

Akü lazımsa internetten değil de oto sanayiden gidip alın, eskisini verince depozito indirimi de yaparlar.
  • John Bloor  (12.03.21 09:59:13)