[]

Trendyoldan satış yapmak(şirket kurmadan)

Şirket kurmadan trendyoldan ayda 10-12 ürün satmak mümkün mü?
 
Değil. Trendyol şirket bilgileri istiyor


  • cometome  (11.03.21 14:40:32) 
mümkün diye biliyorum. trendyol para kazanmak için her türlü şeye izin veriyor.


  • nuisance  (11.03.21 15:03:36) 
kesinlikle mümkün değil.


  • uuth  (11.03.21 15:08:25) 
Aş ya da ltd şti olmanıza gerek yok. Vergi açılışı yapmış şahıs da olabilirsiniz. Ama vergi açılışı şart.


  • turuncu tonlarda  (11.03.21 15:42:00) 
@turuncu tonlarda
en azından fatura kesebilecek bir şahıs şirketi olunması gerekiyor. elden satış yapmaktan bahsetmiyoruz. trendyol gibi yerler kurumsal bir güvence olmadan satış yaptırmazlar.

  • uuth  (11.03.21 15:51:14) 
1 tane bile olsa sahis bile sirket zorunlulugu var


  • sweetoffice  (11.03.21 16:20:56) 
trendyol değilse de izylink şirket olmadan da sosyal medyadan satış yapmanıza olanak sağlıyor diye biliyorum. harici başka da bir site yok bildiğim kadarıyla şirket olmadan izin veren...


  • jeanluc  (11.03.21 21:54:11) 
@uuth ben de aynı şeyi söylüyorum :)) kardeşim gidip şahıs olarak vergi açılışı yaptı. Sonra da trendyola başvurdu. Şu anda satışa başladı. Şahıs olarak makbuz kesebilirsinız fatıra düzenleyebilirsiniz.

İlla bi anonim şirket ya da limited şirket gibi bir şey olmanıza gerek yok. Şahıs gidip vergi açılışı yaparsa şahıs şirketi kurulmuş olur işte. Aynı şeyi diyoruz yani.
  • turuncu tonlarda  (11.03.21 21:56:35) 
@turuncu
Aslında ben firma demek istemiştim. Yani şahıs firmasından da imtina ediyorum. Daha önceden kurup kapattım, vergi mükellefliği ve iş yapmadığın dönemlerde dahi vergi borçları çıkması canımı sıkıyor.

Ben istiyorum ki youtuber gibi şirket kurmadan gelir vergisi beyan edeyim ama süreklilik arz edecek bir iş olmadığı için beni bağlamasın.
  • Unde bach canim  (12.03.21 09:27:32) 
Olmuyor sanırım olsa kardeşim de öyle yapardı çünkü.


  • turuncu tonlarda  (12.03.21 13:16:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.