[]

Kasko'yu Satış Bayisi veya Sigorta Acentesinden yaptırmanın farkı?

Doğuş oto, aracın fiyatını 900 lira düşürmüş ancak kasko ve sigortayı bizden yapacaksanız diye de belirtmiş.

Bizde 15'e yakın firma var hangisi uygunsa onu yaptırırsınız dediler. Ancak sigorta acentesine izin yok.

Fİyat olarak mı geçiriyorlar ne oluyor? Bilgisi olan var mı?

 
Sigortam.net'ten bakip karsilastirabilirsiniz. Ille de benden yap diyen kesin bir yerden kazanacaktir. Diger turlu "ben de teklifimi yaparim, uygun gelirse benden yaptirirsin" derdi.


  • fakyoras  (11.03.21 13:39:31 ~ 13:39:52) 
O 900 lirayı senden alırlar her türlü.


  • roket adam  (11.03.21 14:09:26) 
Otomotiv bayileri ya da kredi kullandıran bankaların "Poliçeyi bizden yaptıracaksınız" oyunlarına gelmeyin. yasal olarak bunu dayatma hakları yok. kredi kullandıran bankaların da aracın kredili olduğu bilgisi geçilmesi şartı ile (sigortacılıkta buna daini mürtein notunun eklenmesi denir) gelen kasko poliçenize itiraz etme hakları YASAL DEĞİLDİR.
istediğiniz yerden sigortanızı satın alma hakkınız vardır. Bunu farklı şekillerde araç sahiplerine dayatmaya çalışırlar, kanmayın. o aradaki indirim tutarlarını fazlasıyla sizden çıkartmadan bırakmazlar.

  • erty_ksk  (11.03.21 14:56:00) 
en kötü yaptırdıktan sonra zeyilname ile iptal edip başka bi yerden kasko yapabilirsiniz.


  • nuisance  (11.03.21 15:02:03) 
muhtemelen sigorta kotaları var yapmaları gereken, onu doldurmak istiyorlar.


  • bobinhoo  (11.03.21 17:11:35) 
biz alirken de bayi kendi icinde sigorta departmanimiz var, zorunlu ve kasko'yu bizden yaptirirsaniz ekstra indirim yapariz demislerdi ve bizde kabul etmistik; zorla yaptirmiyorlar aslinda :)


  • sweetoffice  (11.03.21 17:26:41) 
E sorsanıza sigortası ne kadar? Ortada rakam olmadan nasıl karşılaştıralım?


  • boray eris  (11.03.21 18:44:44) 
Doğuş'un kendi acentesi var komisyonu başkasına vermek istemiyor haliyle. Poliçeyi kestirip 15 gün sonra iptal edebilirsiniz.


  • robin one persie  (11.03.21 20:14:37) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.