[]

Google Fotoğraflar Take Out Json Dosyaları

Arkadaşlar Google Photos'dan Takeout yaptınız yani bütün fotoğrafları rar olarak indirdiniz, klasöre çıkardınız, kendi içinde klasörlemiş aynen, çok güzel ancak her fotoğrafın yanında bir de onun Json dosyası var. Evet json dosyaları veri bilgilerini saklayan dosyalar çok güzel ancak çok da lazım değil bana göre. Fotoğrafın kendisi de o bilgileri tutuyor, anca bir web sisteminde google photosda bir anlam ifade edebilir, ben bunları sileyim diyorum ancak doğru mu yapıyorum, bir sakatlık olur mu bilmiyorum, ve hepsi tek tek nasıl silinir onu düşünüyorum.
 
JSON dosyalarını silmek bir problem çıkarır mı onu bilmiyorum. Ama eğer silmek istersen fotoğrafların olduğu klasörde komut istemini kullanarak şunu çalıştırabilirsin.

del /S *.json

Bu komut recursive olarak her klasörün içindeki json dosyalarını silecektir.
  • samil  (09.03.21 14:14:22) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.