[]

Gümrükteki ürünler gelmiyor

Aliexpressten kendi adıma 2 farklı sipariş ve abim için 1 paket sipariş verdim. Gümrüğe takılmadan gelecek pahası 50 tl civarında farklı ürünler;
1) farklı türde ve 1er adet
2) sorun teşkil etmeyecek olan
3) aylık limiti aşmadan
Yani özetle benden kaynaklanan bir problem olmadan istanbul gümrüğünde 6 gündür işlemsiz bekliyor. Eskiden (2-3 ay önce) 3 farklı ürünüm gümrükte hiç böyle bekletilmedi.

Gümrükte bir problem mi var şu 1 haftadır?

 
"Gümrüğe takılmadan gelecek pahası 50 tl civarında farklı ürünler"

Böyle bir şey yok 1-2 senedir, her şey gümrüğe giriyor ve vergiye tabi, ve de gümrük sunum ücretine.
  • John Bloor  (09.03.21 13:06:10) 
Daha bugün geldi, cuma ülkeye girmişti sanıyorum yani kısa sürede gümrükten çıkmış benimki. Bir hafta önce yine başka bir kargom gelmişti. Ama benimkiler daha çok ödemesi olan ürünler. 38 lira falan ödedim boyutu ve pahası daha çok olana öncelik mi veriyorlar acaba? Bilemiyorum.


  • nhk ni youkosu  (09.03.21 14:54:52) 
@john demek istediğim; yasaklı ürünler değil.
Eskiden sipariş verdim dediğim de 2-3 ay oldu. Kuralları biliyorum. 11-12 günde gelen ürünler 6. Günden sonra gümrükte işlem yapılmadan bekletiliyor. Yaklaşık 12 gün oldu hala gümrükten kayda geçilmemiş.

  • Unde bach canim  (09.03.21 14:57:02 ~ 15:00:34) 
Ben "gümrüğe takılmadan" cümlenizi gümrüğe hiç uğramamak olarak yorumladım, pardon.


  • John Bloor  (09.03.21 15:55:02) 
araya cin yeniyılı girdi. 1 aydan fazla aksaması normal.


  • orpheus  (09.03.21 16:44:43) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.