10.000 TL yi nasıl değerlendirmeli?

Selamlar

Elimde 10 bin tl para var, bir kaç aydır faiz ile değerlendiriyorum ama bu ay acaba faize yatırmayıp dolar mı alsam diyorum hepsi ile.

- Yakın zamanda ihtiyacım olmaz.
- Bitcoin, hisse senedi, forex , vs vs düşünmüyorum.
- 5 bin tl ile dolar 5 bin tl ile gram alabilir ya da parayı 3 e bölüp dolar, gram, tl faiz de olabilir.

Siz ne dersiniz ?

şu an dolar alınmaz, zaten oldukça yüksek. altın da uzun vadeli bir yatırım olur ancak, minimum 6 ay diyorum.

ama şu anki doviz ve altın fiyatlarına baktığımda, mesela 6 ay önce parayı vadeliye mi altına mı dolara mı yatırmış olsaydım şimdi daha çok para kazanırdım diye, bunun cevabı şu an için vadeli. ama bu önceki 6 ayın verisi.
  • reanarchy  (08.03.21 13:41:01)
Sakin altın almayın on katını altına gömerek hayatının hatasını yapan 4 aydır kafasını taşlara vuran biri olarak söylüyorum altın almayın da naparsaniz yapin

  • sanguine  (08.03.21 13:45:22)
Altın olmaz
Ben olsam gbp alırdım

  • zoghurt  (08.03.21 14:10:25)
Bitcoin veya ethereum olabilir ama şu an yüksek, düşmesini bekleyip düşünce almalı. Altın çok düştü son zamanlarda ama daha fazla düşmez diye düşünüyorum, dipleri gördü zaten, ama altını da çok beklemek lazım bir şey kazandırması için.

  • Flaneur  (08.03.21 14:25:03)
Ben dolarları bozdurup altına geçiş yapacağım. Ytd.

  • sta  (08.03.21 15:49:55)
Aylık faiz bayagı iyi getiriyor aylık olarak değerlendirdim ben, günlük faizde rakam çok düşüyor.

  • esinikaybetmiscorap.  (08.03.21 23:32:55)