spor yapmaktan nefret ediyorum ama spor yapmam lazım

Spor yapmayı nasıl sevebilirim? 1 ay gittim ve hiç sevmedim. Düzenli de gittim aslında yani haftada 2 kere gittim ama hiç sevmedim, hiç eğlenceli gelmedi. Çok sıkıcı geldi. Koşu bandında gözlerimi kapatıp en sevdiğim şarkıları açıp koşuyodum bitmiyodu yine de.
Sporu eğlenceli hale getirmek için ne yapabilirim ya? Spor da yapmam lazım forma girmek için.

Oyuna çevirmek el cevap. Herkesin zevk aldığı oyun da farklıdır. Basket, kort-masa tenisi, yüzme.. . Neler neler.

Bir de hedef olmalı. Hedef olunca sıkılınacak vakit bulamıyor insan.

Yüzmede bile bir süre sonra git-gel hapishane voltası gibi hissetiriyor. Su geçirmeyen kulaklık ararken buluyosun kendini. Ama hedef olunca başka. Samsung kıtalar arası boğaziçi yüzme yarışı el misal.
  • onemoremile  (08.03.21 12:04:42 ~ 12:07:12)
aynı sorundan müzdariptim sonra kendime nasketbol drill'leri buldum.
muazzam bir tempo ile yaptığım bi parkurum var. eğer varsa basketbla ilgin iletebilirim.

edit: dursun burada, belki başkaları da merak eder.
www.youtube.com
  • teritori  (08.03.21 12:19:25 ~ 12:21:50)
Lokasyon uygunsa bisiklet denenebilir. Veya squash ya da tenis benzeri şeyler. Bazı mahallelerde koşu yürüyüş grupları var, herkes birbirini gazlıyor falan, öyle bir buddy edinebilirsiniz.

  • whoosie  (08.03.21 12:20:00)
@whoosie aslında bisikletim ve fulle yakın ekipmanım var kask, eldiven vs. ama normal sporun yerini tutar mı bilemiyorum.

  • matilda  (08.03.21 12:26:52)
spor salonu bence de sıkıcı.
ya cross fit gibi bir şey yapın ya da yüzün, kürek çekin, bisiklete binin, arkadaş çevreniz uygunsa basketbol ya da tenis oynayın.
yani spor yapmış olmak için o aletten o alete değil de, sevdiğiniz aktif bir spor bulup onu yapın.
  • blatta hiberna  (08.03.21 12:40:19 ~ 12:40:59)
Spor uzmanı değilim tabii ama açık havada mutlulukla yapılan bir spor (belki bir yerlere biraz da ağırlık çalışması eklerseniz) can sıkıla sıkıla ihmal edilerek yapılan spordan daha iyidir bence.

  • whoosie  (08.03.21 12:43:21)
Spor salonu sıkıcı olaiblir. Onun yerine daha rekabetçi sporlar denenebilir, tenis squash vb gibi.

Ya da freeletics, fitbit coach, active by popsugar gibi appler var. Bunlar hem daha kısa süreli hem de daha eğlenceli evden de yapılabilecek şeyler.
  • anten  (08.03.21 13:14:46)
oyun oynamayı seviyorsan nintendo switch + ring fit adventure al, 2 aydır kullanıyoruz memnunuz. aşırı eğlenceli, RPG şeklinde yapmışlar asla sıkmıyor. spor salonundan tek eksiği ağırlık oluyor. onu da zamanla kendimiz ekstra ağırlık vs alarak halledeceğiz.

  • nolmus yani  (08.03.21 13:15:12)
Farklı bir sppr branşına yönelin, şart mı fitness?
Tenis oynayın, basket oynayın...

  • Unde bach canim  (08.03.21 13:23:01)
Couch to 5K programını önermişti aynı soruyu sorduğumda biri burda.

  • kaset  (08.03.21 15:11:10)
Açık havada yap. Hafif tempo kardiyo ile başla. Zamanla açılırsın. Salonda da istasyon çalışması yapılabilir.

  • arnold schwarzeneger  (08.03.21 17:35:10)
GYM sevmiyor olabilirsin başka spor veya egzersizleri dene
3 kere gym'e kaydoldum hepsinde de 1 ay sonra bıraktım
evde egzersiz programlarından çalışıyorum haftada 2 kez açık hava koşu yapıyorum.
beni sardığı için hiç sıkılmıyorum.
sevebileceğin bir sporla uğraş.
  • ishak77  (09.03.21 01:55:21)