[]

Devetabanı bitkisi hakkında bilgisi olan?

Bir tane satın aldık 10'dan fazla yaprağı var. Satan çiçekçi büyüdükçe yapraklar ayrılacak dedi fakat bizimkinin yapraklarında ayrılma/yarılma/dilimlenme olmuyor.

Bunun böyle dilimlenmeyen cinsi de mi var? Onu mu sattı bize acaba?

Yoksa gerçekten bir süre sonra dilimlenir mi yapraklar?

 
Dilimlenmeyen cinsi var. Onu satmış olabilir.
Ama doğru söylemiş. Bitki büyüdükçe daha büyük yapraklar veriyor. Belirli büyüklükte yapraklar dilimli olarak çıkıyor. Minik yapraklar dilimsiz.

  • Mirket  (07.03.21 23:32:11) 
yapraklar zamanla açılmaz, ayrılmaz. bitki büyüdükçe uzadıkça vereceği yeni yapraklar direkt delikli olur. bitkinin boyu uzadıkça delik yoğunluğu da artacaktır.


  • elphantgun  (08.03.21 00:54:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.