[]

Ev değiştirmek için en uygun zaman

Böyle bir şey var mı? Kiracıyız, yine kiralık başka bir eve geçeceğiz. Mart-Nisan mı daha iyi olur mesela yoksa yaz ayları mı?

Daha iyi bir eve geçmek istiyoruz, ev sahibine haber verdikten sonra bir ay içerisinde istediğimiz gibi bir ev bulamazsak diye de geriliyorum biraz. Benzer süreçten geçmiş olanlar, nasıl organize ettiniz süreci?

Bir süredir takip ediyorum mesela, güzel evler ilana çıktıktan bir gün sonra tutuluyorlar, ilan kalkıyor.

Konum İstanbul.

 
Ben Aralık'ta taşınmıştım. Yağış vs. olmadığı sürece tek olumsuz tarafı soğuk havada elektrik, su, doğalgaz vs. uğraşmıştım. Ama şimdi onların hepsi online başvuru ile oluyor sanırım. Nisan ve yaz ayları arasında çok fark yok. Evi bulduğunuzda ev sahibine haber verirsiniz. Evi tutunca 15 gün sonra taşınacağım vs. dersiniz. 15 günlük fazladan kira ödersiniz eski eve. O bitsin, hemen o başlasın gibi bir derde girmeyin boşuna. İstediğiniz gibi ev bulamazsanız ve mevcut ev sahibi de başka bir kiracı ile anlaşırsa ortada kalırsınız.


  • himmet dayi  (07.03.21 19:39:22) 
Ev değiştirmek için en uygun zaman okulların yaz tatilinde olduğu zamandır. Memurların tayin mevsimidir. Kiralık evlerinden çıkar yeni kiralık evlerine giderler. Üniversite öğrencileri evlerini boşaltır, yeni öğrenciler ev tutarlar. Kiralık evin ve ev arayanın en bol olduğu, dolayısıyla kiraların arz ve talebe göre en oturmuş olduğu zamandır.
Diğer zamanlarda ya genelde tercih edilmeyen evler kiralıktır ya da düzgün bir ev ise talebi fazla olduğu için yüksek kira istenir.
İşi bilen ev sahipleri evinin yaz sezonunda boşaltılmasını ister, çünkü yeni kiracısının memur kiracı olmasını ister. Memur kiracı makbul kiracıdır ve tayin dönemi yaz ayları olduğu için diğer zamanlarda bulunmazlar.
  • Mirket  (07.03.21 20:58:47) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.