[]

YDS geçerlilik

KPSS için YDS'den 70 almayı planlıyorum. Diyelim 70 aldım. Ama daha sonra sınava tekrar girmek istedim. Bu sefer 69 aldım. Bana 70 gerekiyordu. Bu durumda hangisi geçerli olur?
 
5 yıl geçerli puanın. O 70 5 yil geçerli. sonrasında düşük de alsan yüksek de alsan 70i 5 sene boyunca kullanabilirsin.


  • westblack  (07.03.21 16:02:50) 
ikisi üçü hepsi geçerli aslında. Sen istediğin belgeyi yazdırıp kuruma veriyorsun. Fantezi olarak düşük olanı versen "bu geçersiz" demezler yani :D Ama kimse yapmaz onu.

Ales'te mesela. İlk girdiğimde 89 almıştım, bitmesine yakın bi daha girip 86 aldım. Tam o ara iş buldum 89'u vererek girdim.
  • nhk ni youkosu  (07.03.21 16:18:06 ~ 16:18:39) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.