[]

No touch lazerle göz ameliyatı

Selam,

Arkadaşım bu operasyonu geçirdi. Sonrasında lens takmışlar, koruyucu gözlük kullanıyor. Bugün 4. gün ve hala net değil görüntü diyor. Öncesinde de ışık hassasiyeti olmuş. Ben 2013’te o zamanın teknolojisiyle olmuştum. Lasik diyorlar sanırım. Ben operasyondan çıktığım an neredeyse net görmeye başlamıştım, ertesi sabah da hiçbir şey kalmamıştı ufak bir bulanıklık harici. No touch operasyonda daha mı çok zaman alıyor iyileşme süreci? Endişelenmesin diye ben hemen görmeye başlamıştım da diyemedim ama merak da ettim.

Teşekkürler.

 
Göz numarası neydi? 7 civarı olan bir tanıdığım benzer sürece girmişti ve 2 hafta sonra toparlamıştı.


  • vampir akrep  (06.03.21 21:54:12) 
Çok yüksek göz numaralarında yine pek bir işe yaramıyor lazer. Bu şekikde bir arkadaşım hala gözlüğe ihtiyaç duyuyor.

Prk yöntemi öneriliyor genelde. Eski bir yöntem, iyileşme süreci acılı ve sancılı. Ama sonuç çok daha iyi oluyor diye duymuştum.

2.75-2.00 miyop ve astigmat birisi olarak düşünmüyorum ameliyat olmayı.
  • Arthur Dayne  (06.03.21 22:09:04) 
iyileşme süreci daha uzun o yöntemde. haftalarca iyi bi görüşe sahip olamıcak. araştırmıyorlar mı ya da doktor anlatmadı mı bunları?


  • glamdr1ng  (06.03.21 22:58:35) 
@glamdr1ng gözleri operasyon için uygun mu değil mi diye kontrole gittiğinde yaptırmış. Herhalde bir şekilde ikna oldu o an.


  • voyager 1  (06.03.21 23:13:19) 
Pek de dürüst bi doktora denk gelmemiş gibi. 2 aya kadar çok iyi bi görüntü beklemesin. Blur görme, çift görme, ışık saçılması, göz kuruması, güneşe ve ışığa duyar gibi bir sürü sorun olacak. Damlalarına dikkat etsin, gözleri çok yormasın arada bir de parmak uçlarıyla çok çok hafif bi şekilde gözünü ovuştursun.


  • glamdr1ng  (07.03.21 17:15:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.