[]

Bu ürün sipariş edilir mi?

Bu ürünü almak istiyorum. Açıkçası firma güvenilir ve çin firması yani ürün çinden gelecek, vergi için de 10-20 dolar beyan ettiririm fakat aliexpress dışında çinden ürün getirtmek riskli olur mu? Ürünün fiyatı az değil, gümrükte problem olur mu?

www.dragonhawktattoosupply.com


 
Evet gümrükçü dediğin adam “salak” olmadığı için gelen ürünün fiyatının 10-20 dolar olmadığını anlayacaktır ve problem çıkacaktır.


  • otopsicocugu  (06.03.21 01:43:57) 
@otopsicocuğu
Laf sokmaya mı çalıştınız bilmiyorum ama aliexpresste aynı ürünün 1 bataryalısı için 31.5 tl vergi ödediğini yazmış biri. Yani yaklaşık 15 dolar kabul edilmiş.

  • Unde bach canim  (06.03.21 02:04:52) 
Selam, ürünle ilgili bilgim yok ama farklı bir noktayı söyleyeyim. Bu alışveriş sitesi HTTPS değil, kart bilgileri muhtemelen açık gidiyor. Şirketi bilemem ama site güvenli değil. Almaya karar verdiyseniz mümkünse sanal kartla alışveriş yapın, gerçek kartınızı vermeyin.


  • nehara  (06.03.21 02:42:25) 
Hayır laf sokmaya çalışmadım.
Bu şuna benziyor: a otobanında 10 kişi ceza yemiş 1 kişi yememiş, acaba ben de yemeden geçebilir miyim?
Ben bu tarz durumlarda genelde muhtemel durumu göze alarak hareket ederim, istisna örneklere göre değil.
  • otopsicocugu  (06.03.21 10:41:01) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.