[]

Banyo rutubet

Alt kattaki banyo neden rutubet olmuştur? Fayans çatlağı olabilir mi yoksa sadece tesisat mıdır? Güvenilir usta nereden bulunur? Pek anlamıyorum.
 
Alt kattaki banyonun neresi?

Alt kattaki banyo dubleks bir eve mi ait?

Rutubet tavandaysa banyoda havalandırma var mı?

Ne zamandan beri var ve ne kadar hızla büyüdü rutubet izi?

Biraz ayrıntı olursa sebebini büyük olasılıkla tahmin ederiz, ama bir tesisat problemi ise sebebi tahmin etsek bile profosyonel bir ekip lazım cihazlarla nokta atışı tespit yapıp tamir etmek için.
  • John Bloor  (04.03.21 11:59:19 ~ 12:00:27) 
Üst katta banyonun yapıldığı yere denk geliyor. Hayır dubleks değil. Havalandırma vardı sanırım. Uzun süredir var sanırım.


  • nick bulamadim  (04.03.21 12:17:19) 
Sorun sizin tavanınızdaysa, problem kaynağı üst katın zeminidir. Bu durumda havalandırmanın filan önemi yok.

Üst katın banyo zemininde bir problem olma ihtimali yüksek, genelde süzgeç kenarları ve duşakabin gider borusu kenarlarındaki derz boşluklarından zemindeki suyu yavaş yavaş aşağı emer.

Düşük bir ihtimal de kırık çatlak bir tesisat hatası nedeniyle beton içinde bir kaçak olabilir.

Üst kata haber verin zemindeki çatlak ve delikler varsa buraları tamir ettirsinler. Değilse cihazla tespit yapan bir ekip çağırırsınız, tespit ücretleri 200-250 tl gibi oluyor beton içi bir kaçak varsa.

Tamir için fiyat değişken.
  • John Bloor  (05.03.21 10:53:50) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.