[]

Bir Sitede Belli Bölgeyi Engellemek

Çeşitli adblockerlar kullanıp reklamları engelliyoruz ancak mesela bir siteye girdim sağda sürekli ilgimi çekecek başlıklar vs oluyor, bir yazı için girerken kendimi 50 sekme açmış buluyorum, ekşideki sol frame de aynı bu şekilde. Bunu halletmenin bir yolu yok mu yani bir araç olsa toptan böyle şeyleri engellese veya bölgesini biz ayarlayabilsek oraları perdelese.
 
adblocker'larin browser versiyonunda oluyor. mesela benim adguard premium ve istedigimi yok edebiliyorum.

onun disinda stylebot diye bir eklenti vardi. html.. css den anliyorsan siteyi gonlunce degistirebiliyorsun.
  • buenosdias  (03.03.21 16:05:15) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.