[]

1 yılda suç oranı neden artmadı?

Maske, gözlük ve şapka ile hiç şüphe çekmeden her şey yapılabilirdi. Neden kayda değer bir suç artışı görmedik?
 
şimdi twitterdan geliyorum trendlerdeki etiketlerden aldığım bilgiye göre maske insanları daha itaatkar yapıyormuş. :)

biraz düşünüp cevap verirsem sonuçta devlet aygıtı yerli yerinde ve pandemi kısıtlamalarını uygulamak için her zmaankinden de daha aktifti. gece yasakları, dolaylı alkol yasağı suçların çoğunun önüne geçmiş olabilir.
mecvut gözetim sistemleriyle maskeli de olsanız bir çok şekilde takip ve tesbit edilebilmeniz mümkün sadece biraz daha uğraştırıcı olabilir.

bunlara karşılık eve kapatılmamızın aile içi şiddet suçlarında artış sağladığı haber olmuştu mesela.

suç istatistikleri yayınlanmıyor mu bilmiyorum ama belki birileri araştırıyordur bu durumu.
  • Ufuk  (03.03.21 06:50:47) 
Teşkilattan bildiriyorum kısıtlama saatlerinde her görülene gbt yapıldığından dolayı suça karışılsa dahi kolay tespit edildiği için caydırıcı oluyor yahut suç gerçekleşse dahi olay aydınlanıyor.


  • odiyus  (03.03.21 07:15:18) 
Karakola şikayetçi olmaya gittiğimizde bir şeyler çıkmaz diye ikna edildiğimiz için


  • baal  (03.03.21 07:44:04) 
@baal'a katılıyorum. Karakola işin düşerse sen de şikayetçi olmaktan vazgeçerdin.


  • gelmeistemem  (03.03.21 08:57:30) 
baal'a katilmiyorum. karakoldaki ikna'nin 85 milyonluk ulkede suc oranina etkisi denizde kum tanesi kadardir.


  • buenosdias  (03.03.21 10:12:43 ~ 10:12:57) 
baal +1

eksisozluk.com
  • gabe h coud  (03.03.21 10:26:32) 
haftaiçi 9 kısıtlaması olmadığı zamanlarda gece 12de evimin önünde tacize uğradım. adamda maske olduğu için karakolda eşgal veremedim. tek bildiğim adamın kısa boylu olduğu o kadar.


  • suicides underground  (03.03.21 11:30:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.