[]

Kelimeleri yanlis okuma

Bir suredir ingilizce ya da turkce olsun bir cumleyi okudugumda mutlaka bir iki kelimeyi yanlis okumus oluyorum, tekrar okudugumda farkediyorum ki kelimeyi yanlis gormusum. Bazen cumlenin anlami sacma olmayacak sekilde yanlis okuyorum hatta, cogunlukla da sacma geldigi icin tekrar okuma geregi duyuyorum. Dun bir twit okumustum mesela, bugun tekrar gordum ve bambaska bir sey anladigimi farkettim, cunku bir kelimedeki harfi yanlis gormusum. Bir seneye yakindir yasiyorum bunu. Boyle bir hastalik falan mi var? Ayni seyi yasayanlar var mi?
 
Pandemi yüzünden hareketsiziz, az oksijen alıyoruz, psikolojimiz bozuldu vesaire, bundan dolayı “beyin sisi” gibi bir durum oluşmuş olabilir mi? Ben de bazen duyduğumu anlamıyorum, tekrar dinlemem gerekiyor, konsantrasyonumun zayıfladığını hissediyorum.


  • orient blue  (02.03.21 22:54:46) 
haahha sizin gibi birileri var evet


  • ala09  (03.03.21 00:29:39) 
Aaa ben de böyleyim ve fark ettikçe sinir oluyorum. Beyin sisi diye bir şry mi varmış? Kurcalayacağlm


  • somethinginthewayshemoves  (03.03.21 02:55:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.