SSD takılma süreci

Ne kadar sürer? Yapacak kişinin başında beklemeli miyim?

8 yıllık bilgisayara ssd takılıp içine windows kurulacak sürücüler vs kasılacak işte. Ne kadar sürer?

Başında bekleme sorusunun sebebi, götüreceğim kişi benim bir iş arkadaşımın bilgisayarcısı, babamı ona yönlendirmiştim ve babamın eski bilgisayarının harddiskini aylar oldu hâlâ iade etmedi. Kıllanayım mı?

Maksimum 1 saat diyorum. İşi bilen biri yarım saatte bile teslim eder.

  • himmet dayi  (01.03.21 22:36:48)
Laptopsa sırf içini açması ve kapatması yarım saat sürebilir. Windows artı sürücüler de 1-1,5 saate kadar sürebilir. Bence ortalama 2 saatlik bi işlem. Başında biri dikilse yarım saat bi saat de gerginlikten gitse 3 saati bulur.

  • Kahir ekseriyet  (01.03.21 22:43:50)
Eski bilgisayarın hard diski ile konuyu bağlayamadım ama bence killanmalisin. Ssd takmak 1-2 saat sürer max bu arada.

  • smurfsmurfsmurf  (01.03.21 23:08:35)
@smurfsmurfsmurf

Babamın eski bilgisayarının harddiskini kaybolan dosyaları bulabilir misin diye onda bırakmıştık, bulabilirim demişti ama belki 8-9 ay oldu hâlâ bakamadım edemedim vs deyip duruyor. Onun için sordum.
  • 1bir1bir1  (02.03.21 00:21:58)
Ben aynı işlemi yaptırdım 1.5 saat civarı sürdü. Yukarıdaki harddisk hikayesinden anladığım kadarıyla adam kolpa biraz başkasını bulurdum ben olsam

  • mg3929  (02.03.21 08:52:12)
Başkasına git. İyi kötü bilgisayar tamir işi yapan ve dükkan açan her bilgisayarcı bunu yapar zaten.

  • istanbul gecesi  (02.03.21 12:11:08)
laptop un modeline göre ssd takma süresi değişebilir. dell için klavye, ön kapak, arka kapak, iç bilmem neler derken takması en az yarım saat sürebiliyor. ama toshiba da harddisk bölümü arka tarafta ve 2 vida sökerek ulaşılabiliyor buraya, eskisini söküp yenisini takmak 3 dakika sürer.

ondan sonra windowsun ve sürücülerin kurulması ve kısa bir test yapılması gerekiyor. o da 1- 1,5 saat arasında sürer diye düşünüyorum.

heriften kıllanıyorsanız, hacı şu harddiski söküp bana versene hemen dersin. onu alıp gidersin. eski verilerine ulaşamamış olur böylelikle. onun dışında driver veya windows kurulurken içine casus program vs. yükler mi diye başında bekleyeyim diyorsanız boşuna beklemeyin. yüklerken anlamazsınız zaten.
  • yemrem  (02.03.21 12:38:42)