Wifi ağları arasında otomatik geçiş

Herkese merhaba. Benim evde modem oturma odasında ve yatak odasında wifi çok zayıf. Bugün wifi güçlendirici alıp onu da yatak odasına koydum. Ama wifi güçlendirici ayrı bir wifi ağı gibi çalışıyor. Yatak odasında modem iyi çekmiyor, oturma odasına gelince de wifi güçlendirici iyi çekmiyor
Yapmak istediğim şu; oturma odasına gelince sinyal zayıfladığı için modemin ağına, yatak odasına geçince de modem ağı zayıf olduğu için güçlendiricinin oluşturduğu ağa otomatik geçiş yapsın telefon. Mümkün müdür bu? Telefonum android

Wi-fi Switcher uygulamasını telefonuna kur sonra gel teşekkür et.

not: Wi-fi Switcher yapacağınız ayarlamaya göre düşük bağlantı olması durumunda daha yüksek bir bağlantı hızına geçiş yapıyor. Ağ seçimini etkinleştirdiğiniz sürece en iyi Wi-fi ağına bağlanmaya devam ediyor
  • jamswety  (01.03.21 18:15:22)
@jamswety wifi switcher adıyla bisürü uygulama var. Hangisi acaba sizin söylediğiniz? Link paylaşabilir misiniz?

  • cowboy  (01.03.21 18:17:18)
en tepede çıkan kırmızı beyaz olan.

  • jamswety  (01.03.21 18:18:40)
Şukunu verdim hocam, süpermiş eyvallah

  • cowboy  (01.03.21 18:24:18)
Merhaba, güçlendiricinin ağının ismini, şifresini vs. aynı yaptınız mı modemdekiyle?
Öyle olunca benim Android telefon gezdikçe en güçlü antene bağlanıyor.
Iphone yapmıyor sanırım bunu.

Bu problemi tüm cihazlar için çözmenin yolu ise sanırım Mesh kullanmak.
  • burfak  (02.03.21 12:28:58)