[]

Laptop kasma

Laptop bazen kasıyor. Normalde böyle bir sorun yoktu. 4, 5 yıllık bilgisayar. Sorun ne olabilir? Termal macunun yenilenmesi iyileşme sağlar mı?
 
Ssd var mı ? Yoksa çare ssd


  • westblack  (01.03.21 01:55:33) 
@westblack, ssd yok ama şimdiye kadar bir sorun olmamıştı. Sorunun nedenini öğrenmek istiyorum.


  • dissendium  (01.03.21 02:25:33) 
sağ alttaki arama kısmına, msconfig yaz. açılan pencerede "hizmetler" kısmına gel. hizmetlerin altında solda, "tüm microsoft işlemlerini gizle" kutucuğunu tıkla. sonra sağdaki, "tümünü devre dışı bırak" kutusunu tıkla. uygula, tamam, sonra yeniden başlatim mi diyecek, başlatma.
2. adım
alttaki ikonların, saatin falan olduğu görev çubuğunda ortadan boş bir yeri sağ tıkla. pencerede yer alan, görev yöneticisini bul, aç. görev yöneticisinde, üstte ortada, "başlangıç"ı tıkla. oradaki her şeyi sağ tıklayıp devre dışı bırak.
şimdi pc'yi yeniden başlat.

kasma büyük oranda geçer, baya rahatlar pc :)

ayrıca windows 10 kullanıyorsan ve ssd yoksa, yazdıklarım çok bir fayda sağlamaz. kessinlikle ilk fırsatta ssd al. en en en önemlisi bu. bilinen markalardan(samsung, western digi, kingston, sandisk) en ucuz 120-128 gb olanı al, windowsu içine kur, kalanları kullandığın hdd içinde kalsın. bu şekilde çok para gitmez. en ucuz şekilde bilgisayarın yeni gibi olur.
  • zezari  (01.03.21 03:08:21 ~ 03:18:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.