yurtdışına köpek götürmek

yarın bir gün yurtdışına taşınma durumumuz olursa köpeğimizi de yanımızda götürebiliyor muyuz? avrupada ya da amerika? köpek rottweiler. kocaman.

Ulkeden ulkeye kosullar degismekle beraber genelde goturulebiliyorlar. Avrupa'ya daha rahattir. Kuduz asisi, titrasyon filan isterler. Ulke + evcil hayvan goturme seklinde aratarak tecrube etmis kisilerin yazilarini okuyabilirsiniz

  • fakyoras  (28.02.21 16:30:09 ~ 16:31:36)
Aşılar, karne, kuduz testi gibi prosedürler ok ise ve tehlikeli tür olarak tasnif edilmemiş ise sıkıntı olmaz.

  • habarbey  (28.02.21 17:19:55)
Yalnız bu prosedürler vakit alıyor, bir arkadaşım bayağı bir uğraşmıştı. Eğer aklınızda öyle bir fikriniz var ise, pet pasaportu çıkartıp bütün prosedürlerini hazır tutmaya bakın bence.

  • cursor  (28.02.21 17:24:05)
Ülkeye özgü. Avustralya kesinlikle kabul etmiyor

  • gatherer  (28.02.21 20:21:37)
cursor +1 Kedi için epey araştırdım. Bazı aşamaların gidiş tarihinden 2-3 ay önce yapılması gerekiyor.

Havalimanında bir sürü prosedürü var (x-ray vs.) Her havayolu şirketi sizinle birlikte uçmasına izin vermiyor (gerçi zaten sizin ufaklık biraz iri :))

Bazı şirketler kargo bölümüne kabul etmeden önce sakinleştirici gibi şeyler veriyor. Ata verilecek dozu kediye veren bir sürü beyinsiz var.

Ben en sonunda kargo bölümüne vermeye kıyamadığım için yerleştikten sonra arabayla götürmeye karar vermiştim.
  • bruce mclaren  (28.02.21 20:42:05)
köpeği aileye emanet edip, önden gidip yer yurt işlerini halledip ondan sonra arabayla taşımak bana da mantıklı gözüktü. benim muhtemel destinasyon almanya gibi gözüküyor. paper work u önden hallettikten sonra bir problem olmuyor anladığım kadarıyla. teşekkürler hepinize.

  • ghostinthemech  (28.02.21 23:20:10)