Duşakabin temizliği

Benim dusakabin 3 surgulu kapili, plastik seffaf mika gibi malzemeden. Sabun artiklarindan boyle kirli gibi gorunuyor ya bunu nasil temizliyeyim.?
Domestos ve bulasik sungeri ile girissem nasil olur?

Boyle alengirli temizlik malzemelerim yok?

Sabun artığının duşakabin yüzeyine gelmesi düşük ihtimal, büyük ihtimal kireçtendir. Kireç çözücü ile girebilirsiniz.

  • fezagezgini_4  (28.02.21 11:49:12)
Direkt duşakabin temizleyici ürünler var.

cdn.cimri.io

Bunlar gerçekten etkili. 7-8 lira falan.
  • himmet dayi  (28.02.21 11:49:29)
Tüm marketlerde var artık, beyaz sirke. Bir fısfısa koyun, yüzeye sıkın, süngerle ovun, durulayın.
Tertemiz olacaktır.

Aşındırıcı özelliği nedeniyle, zemin seramikse, zemini mümkün olduğu kadar çabuk durulamanızda fayda var.

Yemeklik sirkeden daha ucuz olduğu için beyaz sirke dedim. Yemeklik sirke de kullanabilirsiniz.

Daha az aşındırıcı bir şey olsun, daha sık kullanır farkı telafi ederim derseniz A101'lerde Sirkelim adlı bir ürün var. Hoş kokuludur. Tavsiye ederim.
  • Mirket  (28.02.21 12:07:56 ~ 12:16:22)
Anladim. Peki elimde mintax sirkelim diye birnurun var. Bir de normal sirke var. Hangisini kullanayim. ?

  • Filinta61  (28.02.21 12:31:23)
Kireç çok yoğunsa ilk seferde sirke kullan bence.
Daha sonraki temizliklerde diğeri.

  • Mirket  (28.02.21 12:46:46)
Ben boydan boya çamaşır suyunu yayıp 2 saat sonra yıkıyorum. Tertemiz oluyor. O siyah lekeler, kirecler kalmıyor

  • westblack  (28.02.21 13:08:20)
ana temizlik için
cif banyo
veya duşakabin için spreyler var, onlar da iyi.
daha sonra da en güzeli bir sprey şişesine sirkeli su yapmak.
  • rewlack  (28.02.21 14:30:54)
Valla 1 saat sirke ile sirkeli midir nedir onu karistirip fisfis yaptim, bulasik sungerinin yesil tarafi ile bile fircaladim. Sonuc husran.

Soyle domestos gibi sıkınca bitiren bir dusakabib cami temizleyicisi lazim bana. Sirke ve sirkeliler ciliz geldi bana.
  • Filinta61  (28.02.21 14:33:25)
Fısfısa çamaşır suyu koy. Kağıt havluyu çama tutup, çamaşır suyu fısfıslayarak, iyice ıslatarak cama yapıştır. İki saat bekletip durula.

Bu sefer de çıkmazsa Duşakabinci çağır. Camları değiştirsin.
  • Mirket  (28.02.21 14:47:02)
cif power shine banyo. fisfislayip bi 15-20 hatta 30 dakika bekleyeceksin. sonra fircayla, sungerin yesil kismiyla giris.

o da olmazsa porcoz. ben bu sekilde gideriyorum.
  • 65 derece  (28.02.21 14:53:02)
Ben bir sünger yardımıyla o an hangi temizlik ürünü varsa döküp temizliyorum. Tertemiz oluyor.

  • ruhen hastayim ben  (28.02.21 15:07:20)
Duş-sil mi ne vardı, o iyi.

  • adivar  (28.02.21 15:45:15)
Rossmanda domol marka sarı bir trmizleyici var duşakabin için, çok iyi alın mutlaka.

  • somethinginthewayshemoves  (01.03.21 02:06:49)
porçözü kullanırsanız solumamaya dikkat edin aman...

  • SiyamkedisiZorro  (01.03.21 09:13:47)