Yemek, hijyen

eşimin ailesi birkaç günlüğüne bize geldi. geldiklerinde kendileri yemek pişirmek istediği için biz mutfağa girmiyoruz.

fırında hamurlu bir şeyler yapacaklar fakat bugün bi şeye dikkat ettim; babası tuvalete girdi, elini yıkadı fakat tuvaletini yaptıktan sonra ellerini yıkamadı, sonra da gidip hamur açtı falan...

az çok temiz olan herkes böyle şeylere takar.
yemek yenirken bir bahane uydurup yemek istemiyorum açıkçası. evet insan iğreniyor ama peki sizce somut olarak (bakteri, mikrop vs neyse tam bilmiyorum) yemek hijyen açısından pis midir? yoksa fırında mikroplar falan ölür mü?

haklısınız. ben de yemem. kafamı kaşısam ellerimi yıkarım belki ben fazla takıntılıyım bilemiyorum.

  • naksidil  (27.02.21 20:09:37)
o yediğiniz şey yüzünden çok büyük ihtimalle hasta olmazsınız, birçok bakteri fırın ısısına dayanamaz ama bu yemeğin hijyenik olduğu anlamına da gelmez.

  • tss  (27.02.21 21:07:19)
hasta olmazsınız, yani bugüne kadar muhakkak çok daha pis şartlarda, çok daha kötü yapılmış yemekleri farkında olmadan yemişsinizdir ama bende de bazen sebepsizce bazı insanın yaptığı yemeği yemekten rahatsız olma durumu oluşabiliyor.

ki sizinki durup dururken hissedilen bir rahatsızlık da değil, son derece geçerli bir mazeret.
ben de yemezdim.
  • blatta hiberna  (27.02.21 21:22:56 ~ 21:23:23)
"babası tuvalete girdi, elini yıkadı fakat tuvaletini yaptıktan sonra ellerini yıkamadı, sonra da gidip hamur açtı falan"

bu adamin elinden ne ekmek yenir ne su icilir.
  • rm  (28.02.21 08:41:40)
kardeşim haklısın. hasta olmazsın ama böyle bir ortamda bulunmak istemem. bir şekilde belli et derim.

  • roket adam  (28.02.21 10:05:14)