[]

Sonradan Edinilen Şeytan Tüyü

Böyle bir şey var mı? Yani bazı insanlarda bu doğuştan vardır, herkes tarafından sevilir her işleri yolunda gider ancak bunu sonradan edinenler var mı?
 
var, şeytan tüyü dedinilen olay aslında davranışlar bütünü, bu bütüne fiziksel duruş da dahil (dik durmak, gözlerin içine bakmak, piç sırıtışı, kılık kıyafet vs.) şeytan tüyü olan insanlar bunu daha çocukluk aşamasında davranışlarını bilinç dışı analiz ile ediniyorlar. daha sonradan edinmek için ise bilinçli analizler okumalar, deneme yanılmalar yapmanız lazım ancak oluyor.


  • selam  (26.02.21 12:25:26) 
@selam'a katılıyorum, "Şeytan Tüyü" albenisi bence de bir bütün ve insanın kendini eğitmesiyle kazanılması mümkün. Hatta filmlerde filan da görürüz; giysi, tavır hareket değişimi ve yol yordam öğretilen karakter bambaşka biri olup çıkar.

Ancak ben doğuştan gele şeytan tüyünün kişiye daha çok yakıştığını düşünüyorum. Çünkü onun doğalı bu ve üzerine yakışmış. Bende şeytan tüyü var mı dersen herhalde yoktur :)
  • burka  (26.02.21 13:02:10) 
Zaman zaman edinip/kaybettiğimi düşünürüm. Bazen kimsenin anlam veremediği şekilde bir şeyleri daha az çaba sarf ederek başarabiliyorum.


  • ruhen hastayim ben  (26.02.21 14:02:55) 
ben de net bir dönemimde öyleydim ama şimdi tekrar aynı motivasyonu sağlayamıyorum.


  • guitarissimo  (26.02.21 20:19:40) 
cemal hünal bence tam bir şeytan tüylü


  • bir soru sorcam  (27.02.21 23:34:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.