[]

Hayatın yetişkin tarafıyla, çocuksu tarafını nasıl dengeliyorsunuz?

Bir tarafta sorumluluklar, hayat mücadelesi, öteki tarafta sorumluluktan uzak, rahat sıcacık yatak, bunun verdiği mutluluk.

Ben şunu merak ediyorum. İşten eve geldiğinizde ekmek parası telaşından, sosyal hayata, hobilerinize nasıl geçiş sağlıyorsunuz. Ben iş, sorumlulukların içinde bazen kayboluyorum.
Evde bu stresim devam ediyor, bir türlü rahatlayamıyorum. Hobilere salarsam da kendimi çocuklaşıyorum. Keyif alıyorum. Ama ertesi gün sabahın bilmem neresinde işe gitmek zul geliyor.

 
welcome to the real world
açıkçası ikisi bende çok güzel gidiyor işyerinde goygoy yapabileceğin arkadaşların varsa ve işini seviyorsan o iş güzel geçiyor.

  • basond  (25.02.21 12:23:30) 
Zaten aslında rolden role bürünüyoruz. Eve geldiğimizde ev işi yapan düz insan bireyi olup iş yerinde x müdürü, bilmem kim sorumlusu oluyoruz. Zaten olması gereken de bu, basond'ın dediği gibi yetişkinlik bu roller arasında gidip gelebilmek aslında.

O iş yeri sorumluluğunu/yükünü bırakıp eve dönmece, yapmayı en çok sevdiğim şeylerden biri. Hatta bazen evde, işle ilgili bir şeyi hatırlayıp "şu anda sorunum değil, yarın düşünürüm" diyebiliyorum ve o yük hafiflemesi çok hoşuma gidiyor.
  • mor bembombom  (25.02.21 13:39:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.