Uzun sure susamamak ve tuvalete gitmemek icin ne yapmak gerek?

4 saat surecek bir sinava girecegim, sinavda su icebilirim ancak 4 saat boyunca oturdugum yerden kalkmamam gerekiyor. ara sira su icmem gerekecek cunku kullandigim bir ilac sebebiyle agzim cok cabuk kuruyor, su icmem gerekiyor, ama mumkun oldugunce minimumda tutacagim elbette. ama ilac haric beni sinav suresince susatacak, agzimi kurutacak her seyden tamamen uzak durmam gerek.

bu 4 saat boyunca susamamak ve tuvalete gitmemek icin ne yapabilirim?

ağız içinize krem sürmek mümkün mü acaba?

  • co2s2  (24.02.21 17:53:16)
ben de girdim 4 saatlik bir sinava.

layer layer giyin, sicaksa ustunu cikarabilesin. bir de sicak kaynakli su icme sebebi olmasin.

sinav gunu minimum sivi al. sinav esnasinda yudum yudum su ic. kokleme. ben oyle yapmistim.sorun olmadi.
  • camussar  (24.02.21 17:53:59)
@co2s2, emin degilim ama surulebilir diye tahmin ediyorum, neden?

  • faati  (24.02.21 19:26:43)
Sabah çay, kahve içme.

  • oyokbuyoknevar  (24.02.21 20:33:14)
ben de girmiştim yıllar önce.

benim tavsiyem; vücudu susuz bırakan ve/veya çok susatan şeyleri (tuzlu şeyler, turşu vb) en az 2 gün önceden kesin ve şimdiden sınava son 2 gün kala yiyeceğiniz ve içeceğiniz şeyleri planlayın, dışarıdan yiyip içmeyin.

dolaylı bir etki ama 1-2 gün öncesinde bir gıdadan etkilenip geçireceğiniz kısa bir ishal bile sınav günü vucudunuzun sıvı dengesini etkileyecektir.

yine son 2-3 gün bol su için derim. sınav günü vucudun son gunlerde cektigi bir sivi kaybi susuzluk olmasin.

sınav sabahı da kahvaltınızı en sade ve risksiz şekilde yapın.

susuzluk hissi yediklerimiz ile çok bağlantılı.

camussan +1 kat kat giyinin terleme ihtimaline karşı

(saglik profesyoneli degilim, kendi
deneyimlerimden onerilerdir.)
  • la lykia  (24.02.21 22:42:30)
@faati : krem sürünce en azından ağzınız daha az kurur herhalde. nemi tutar belki??

  • co2s2  (25.02.21 11:36:25)
Ben bir yudumu üç dört parçaya bölüp yutuyorum. Sanki çok su içmişim gibi oluyor. Yazınca korkunç durdu ama işe yarıyor, özellikle sporda.

  • ruhen hastayim ben  (25.02.21 11:50:07)
Hocam yetişkin bezi düşünür müsünüz çinde herkes kullanıyor sınavlarda

  • gatherer  (25.02.21 22:49:19)
4 saat çiş tutamayan biriyseniz tutamazsınız.
yani bence uzun bi süre değil ama kişiye göre değişir. o nedenle bez diyorum. kadınsanız pedle de çözülebilir.
yoksa hele ki sınavda su içmeyecek değilsiniz. :/
  • rewlack  (25.02.21 22:54:03 ~ 22:54:47)
Sorun tutmak/tutamamak değil, tutarım elbette ama sınav esnasında çişim gelsin ve dikkatim dağılsın istemiyorum.

  • faati  (26.02.21 12:36:56)