hukuk ttnet

öncelikle ismail yk dan bir parça geliyor...

okuyun ama, başınıza da gelebilir
özet:

ben ttnet i 2008 de iptal ettirmiştim. ancak iptal ettirdiğimde borcum vardı ve öyle gel zaman git zaman bişi olmaz az yazar dedim. 750 lira bi masraf çıkarmış ödemezseniz ümüğünüzü sıkmaya geliyoruz diyerek kağıt yollanmış, şahsım da avukata gidip üçbeş ödeyerek kapatma düşüncesiyle borcu 450 ye indirdim 2 ödeme yaptım. ancak bu adamlar baktı borç böyle kapanıyor, yok efendim hepsini bi seferde ödemezsen şöyle haciz yaparız böyle yaparız diye kafalarına göre tehdit ediyolar. biliyorum bişi yapamazlar da neyse, sonra farkettim ki ben iptal ettirdiğim tarihten sonraki ayların faturasını da istemişler. gittim ttnet e dedim bu neiş ben iptal ettirdim şu ayda diye, dediler kendilğinden iptal olmuş fln filan. dedim olur mu adım gibi eminim. dediler, belge getir. belge nerdeee, ohoo. sonra uyuz oldum evin 10 yıllık çer çöp kağıt arşivinden bu belgeyi buldum. oley oley .... neyse

hacıoular şimdi ne yapsam hem bu avukatlara daha az para versem? ttnet e itiraz etsem en fazla biliyorum ki o ayların ücretni istemeyiz diyecekler, ama ortada o borçlar üzerinden işlemiş fahiş bi faiz var. katakülleye gelmek istemiyorum da, hem de uyuz olduğum bu avukatları bu sefer de ben sürünceme de bırakmak istiyorum. şimdi iş mahkemesine mi gitmem gerek ne yapmam gerek? bi yol bi yol, bak bundan güzek hukuk praitiği de olur

taraflar işçi-işveren olmadığı için iş mahkemesine gitmeyeceksiniz. başta takibe itiraz etmediğinizi sanıyorum, borcunuz olmadığına veya bu tutarda olmadığına dair.

yapılan indirimi protokol ile kayıt altına aldınız mı, şu şu koşullarda ödeme yapıldığı takdirde faiz indirimi yapılacak diye bişiy imzaladılar mı? 450 liraya indirildiğini yazılı olarak kabul etmişlerse bu tutarı da ödediyseniz sorun olmaması lazım, ama telefonda falan anlaşmışsanız iş zor gibi. iptalden sonra çıkarılan borç yaptırdığınız 300 lira indirimden azsa uğraşmaya değmez, fazlaysa ilgilenirsiniz.

avukatlar da bişiyler söyler herhalde. hatam varsa düzeltirler.
  • uyuklayankedi  (21.05.10 22:23:20)
yok borcu indirdim derken ödeme yaparak indirdim.

  • radikalherif  (21.05.10 22:25:19)
herhalde ödeme emri geldi size. o halde ödeme emrinin elinize ulaştığı tarihten itibaren 7 gün içinde icra müdürlüğüne gidip itiraz etmeniz gerekiyordu ki takip dursun, siz de elinizdeki belgeyle borcun fazla kısmını geçersiz kılabilesiniz. ama sanırım ödeme emrine itiraz falan etmemişsiniz, hatta ödeme de yapmışsınız. bu durumda takip kesinleşmiş oluyor. yani haciz isteme hakları var ancak bu kadar düşük bakiyeler için fiili olarak evinize gelip haciz yapmaktansa telefonla vs. ulaşıp haciz tehdidiyle tahsilat yapmaya çalışır bürolar. bu saatten sonra yapılabilecek fazla bir şey yok aslında. toplu bir ödeme yapma imkanınız varsa gidin sizle muhatap olan büroya avukatla bizzat konuşun, elinizde haksız olarak istedikleri kısma dair belge olduğunu da söyleyin, ana borcu yatırıp dosyayı kapatmayı teklif edin. ödeme emrine itiraz etmediyseniz sürüncemede bırakmak kısmı biraz zor, hatta avukatsız neredeyse imkansız.

  • zeyes  (22.05.10 16:33:36 ~ 16:34:42)