[]

1lt su için 4 lt su harcayan arıtma cihazı

selam,

3 kişilik ailemize bu ay 173 TL su faturası gelince, ailecek konuştuk durumu. babam, arıtma cihazımızın 1 lt su elde etmesi için 4 lt su tükettiğini duyduğunu söyledi. test ettik, arıtma cihazının atık su borusunu yerinden söküp bir damacana içine koyduk ve damacana içine sürekli su aktığını gördük.

teknik servisi aradık ve bunun böyle olmaması gerektiğini söylediler, kontrole gelecekler. bilginiz var mı konuyla ilgili arkadaşlar. gerçekten de belirli bir miktar suyu arıtmak için, bir miktar atık su mu oluşturuyor bu cihazlar?

 
Atik su muhakkak olusturuyor. Ama sanirim cihaza gore 1:2 ile 1:4 arasi degisiyor atik su orani.


  • invictae  (23.02.21 17:21:48) 
sıkıntı yok maalesef bu şekilde çalışıyor sistem. bir aparat var o aparatla atık suyu tekrar makineye gidiyor tekrar arıtılıyor böyle bir sistem var.


  • sizofren06  (23.02.21 17:27:10) 
Üstat siz 3 kişilik bir aile olarak maksimum 100 tl su tüketirsiniz bir ayda arıtılmış olarak. Normalde 1e 2dir arıtıcılar hadi 4 olsun. 400 lt de atık versin 500 tl eder. Hadi 200 tükettiniz iyi suyu, 800 de atık verdi topşam 1000 lt yani sadece 1 ton eder. 1 ton su kaç para bulunduğunuz yerde.

Bu faturanın 1e 3, 1e 4le alakası yok. Ya arıtma cihazı tamamen arızalı sistem sürekli su boşaltıyor. Veya dairenizde başka yerde kaçak var.
  • adivar  (23.02.21 19:17:53) 
Edit: Lt olacak tller. Litre yani.


  • adivar  (23.02.21 19:19:22) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.