[]

Vergi borcu faizleri sorunları?

Borcumdan fazla faiz oluşmuş durumda. Sanıyorum yapılandırma zamanı da 1 Şubat itibariyle sona ermiş. Vergi dairesine bizzat gitsem desem ki direkt borcumu peşin ödeyeceğim, en azından faizin bir kısmını silerler mi? Yoksa yeni yapılandırma/af çıkmasını mı beklemeliyim? Sizce ne zaman çıkar yeni yapılandırma/af? Teşekkürler. Tikler hemen.
 
bir önceki yapılandırma 2017'de mi ne çıkmıştı, o zaman da bu artık son dediler, yine çıktı. siz vergi dairesine gidin ve görüşün, belki peşinat ödeyerek borç+faizi taksitlendirecek bir yapılandırma yapabilirler. zaten mevcut yapılandırma da o şekilde, eğer peşin ödemezseniz faizi silinmiyor.

bir iyi yanı vergi dairesi, sigorta kadar agresif değil. sigortaya borç birikince hemen hesaplara bloke iniyor.
  • malheiros  (23.02.21 12:30:08) 
@malheiros hocam çok teşekkür ederim yalnız ben borcumu taksitlendirmek değil, tam tersine peşin ödemek istiyorum. Yalnız faiz çok fazla. Acaba hani işte direkt faizin bir kısmını silerler mi peşin ödemede onu merak ediyorum. Niyetim peşin ödemek.


  • siyahsekiz  (23.02.21 12:34:54) 
Daireye gidin konuşun, belki onlar biliyorsa yeni bir yapılandırma falan olabilecekse tüyo verirler. Şimdi normalleşme başlayacakya, bakarsınız bu sene sonuna da bir yapılandırma koyarlar. Çünkü millet yapılandırdı ama borcun ardı arkası kesilmedi, sürekli birikiyor.


  • malheiros  (23.02.21 12:53:35) 
Vergi dairesi ile görüşün. Bazı daireler bir miktar ödeme yapıldığı takdirde haciz takibine girmiyorlar. İki üç sene bu şekilde geçirirseniz bir yapılandırmaya denk gelirsiniz. Ancak ödeme emri gelirse 7 gün içinde bütün borcu ödemek durumundasınız.


  • dreamsandcolours  (23.02.21 18:11:58) 
Yukarıdaki cevaba bir düzeltme yapmak istiyorum: eğer Siz şimdi yeni bir yapılandırma yaparsanız, yapılandırılmış borç kapatılmadan yeni yapılandırma yapmıyorlar.


  • malheiros  (23.02.21 18:57:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.