[]

İzmir manavkuyudaki evler?

dün sanırım burda yıkılan evdekilerin yerleştirileceği bir temel atma töreni yapılmış.

birkaç sorum var;

1. bu atılan temel nerede? yine manavkuyunun o çürük zeminine mi inşa ediliyor?
2. eğer değilse, manavkuyunun o 20 yıldır herkesin dilinde tüy bitiren "60 metreye kadar 1 tane kaya parçası görmüyoruz" denilen zeminine yine binalar dikilecek mi? yoksa artık imar izni verilmeyip yeni yapılaşmanın önüne geçilecek mi?

 
Aynı yer, aynı zemin. zemine daha uygun şekilde temel atılıp yapılır. yeni binalar hep o tip temellerle yapılıyor. ben de depremde merkezde kaldım. bayraklı'dayım. çevremde sağlam bina çok az kaldı. bizimki 4 senelik, çok ciddi sallandı ama yıkılmadı. buna da şükür diyerek bu tip bina yapacaklardır.


  • bir ileti paylastim  (23.02.21 13:10:53) 
gerçekten bu temel atma manavkuyu için mi yapıldı yani? inanılmaz. gerçekten bu ülkeden hiçbir halt olmaz.


  • tchuck  (23.02.21 13:33:35) 
tören yıkılan rıza bey apartmanının orada oldu, orası park olacak diyorlar. inşaat tören yerinde olmayacak ama yine aynı bölgede. sonuç aynı.


  • bir ileti paylastim  (23.02.21 14:21:11) 
evet zemin kötü ama bir bina kayıt gibi katlanırken, hemen yanındaki binada bir çıtırtı bile olmadı. yani zeminin üstüne günümüz imkanlarıyla bina yapılması değil sorun sanki. malzemeden çalınmayan, zemine göre güçlendirilmiş yapılar yapılması gerekiyor sadece.

bu arada yıkılan apartmanlardan birini tam 5 sene önce görmüştü bir tanıdığım. binanın içine girip bir arkadaşına bir şey teslim etmek için girmesi gerekiyormuş. "kapıda iki dakika konuştum ama içim gitti" demişti. dönüşte de bana anlatmıştı, her tarafı yarıklarla dolu bir bina, üflesen çöker, nasıl duruyor böyle binalar, yazık diye. çöken binalardan sonra aradım, o bina olduğunu söylemişti. yani zeminin kötü olması ayrı bir sorun, ama aslolan o zeminin üstünde dayanıklı olabilecek evler yapmak.
  • lovemyself  (23.02.21 16:31:18) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.