[]

garageband veya diğer music yazılımları

rock klasikleri gibi parçaların orijinal altyapısı olan şekli ile nasıl bulabilirim?

yani nothing else matter'ı açayım tüm enstrümanları ile karşıma gelsin ben sadece cover yapayım istiyorum

böyle bir site var mı?

garageband veya diğer yazılımlar için?

 
garageband ve digital audio workstation denilen programlar midi formatında çalışır.

midi olarak aratırsan bulabilirsin ama midilerin de standartları var muhtemelen general midi olarak bulursun.

sesleri düzenlemen gerekebilir, gitar gibi sesler de tın tın çıkar.

profesyonel olarak düzenlediğim yaptığım midiler oldu eş dost için ama zamanımı da almadı değil.

onun dışında mp3 ve waw olarak backing track denilen, şarkıdaki her enstrumanın ayrı olarak kaydedilip paylaşıldığı bir şey de var ama her şarkı için yok ve genelde bunu 3. parti insanlar yaptığı için parayla satıyor.

ünlü müzik gruplarının play with me şeklinde yayınları var ama onlarda da genelde gitar , bas falan boş kalır.

free midi olarak aratırsan binlerce sonuca ulaşırsın, aynı mantıkla guitar pro programı da çalışır sadece formatı farklı ve sesleri basit.
  • killerbee  (22.02.21 20:48:11 ~ 20:50:24) 
Multitrack ya da stems diye arattığınızda direkt stüdyo kanallarına (ya da en az o kadar kaliteli çalınmışlarına) denk gelme ihtimaliniz var bazı şarkıların. Guitar Backing, Bass Backing, Drum Backing diye youtube'da bile üzerine çalacağınız enstrumanın eksik olduğu track'lar mevcut meşhur gruplar için.

Ama kanal kanal dediğiniz satılan epey de para eden bişey. Midi'sini bulup tek tek (özellikle çok bilgi sahibi değilken) enstrumanlara atadığınızda çıkacak ses pek hoş olmaz (belki davul biraz su kaldırır)

O dediğinizi millet sahnede kullansın diye yapıp satıyorum mesela ben :)


Garageband ya da diğer yazılımlar için ayrım olmaz ayrıca audio gelirse audio import edilir midi ise zaten midi'dir atadığınız sanal ses modüllerini değiştirebilirsiniz gönlünüzce.
  • hedep  (22.02.21 21:01:40) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.