Steam'de Alabileceğim Oyunlar

Teknik konulardan vs hiç anlamam. Yok bilgisayarının ram'i ne, yok işlemci.

Özellikleri; Yüklü Bellek Ram: 6 Gb
64 Bit işletim sistemi(x64 tabanlı)
i5-4200M Cpu @2.50 ghz

Başka yerden detaylı bakılıyor mu bilmiyorum ama benim bulabildiklerim bunlar. Mesela bu özelliklerle Football Manager 2021 alınır mı? Bu özelliklere göre alabileceğim en güzel oyunlar hangileri? The Long Dark'ı en son 1.5 sene önce oynamıştım. Hatta Steam'e o kadar süredir girmiyorum. Galiba 2. bölümü çıkmış uzun süre önce. Onu indiririm(Galiba o da parayla iniyor. Belki 1.bende yüklü diye parayla indirmeme gerek kalmaz. Bilmiyorum artık)

Oyun türü farketmez. Aksiyon olur, dövüş olur, korku olur vs vs.. Sadece strateji olmasın yeter. Ne bileyim işte World of Warcraft gibi şeyler olmasın.

Almak istediğin oyunu aşağıdaki siteden seçiyorsun, kabaca sana söylüyor. sistemin yeter mi yetmez mi diye. Tam %100 doğru değil ama hiçbir teknik bilgin yoksa işini görür.
www.systemrequirementslab.com

  • mambocan  (22.02.21 14:31:02)
google'da "can my pc run it" diye arattığınızda çıkan sitelerden bazıları minimum gerekli donanımı gösteriyor, kimisi ise direkt bilgisayarın özelliğine bakıp istediğiniz oyun oynanır mı oynanmaz mı söylüyor. siz sadece ram ve işlemciyi yazmışsınız. ekran kartı ve bilgisayarın hard diskindeki yer de önemli.

fm oynamadığım için bilmiyorum ama güncel oyun olduğu için bana yazdıklarınızdan zor oynatır gibi geldi.

oyun olarak da the room serisini önerebilirim. geçenlerde erkek arkadaşımla indirimini yakalayıp aldık. bilmece tarzı bir oyun serisi.
  • amugochi  (22.02.21 14:31:18)
hades

  • bir garip melek  (22.02.21 14:33:23)
cevaplar dışında alıp kurup açmazsa iade edebiliyorsun ücretsiz hak var.ben öyle yapmıştım.

  • ShadowOfMoon  (22.02.21 14:57:47)
The long dark özelinde;

Hikayenin 2. Ve 3. Bölümü çıktı ücretsiz olarak.
  • fezagezgini_4  (22.02.21 15:11:00)
@ShadowOfMoon ek olarak

iadenin 2 kriteri var. biri 2 saatten fazla oynamamak ve 2 hafta içerisinde iade talebinde bulunmak.
  • put it in your appropriate place  (22.02.21 15:53:03)
çare geforcenow.

  • bahoho  (22.02.21 15:53:07)