[]

eve gelen mahkeme kagidini almama

ortakligin giderilmesi davamiz vardi, satis memurlugundan bilirkisi kagidi gonderiyorlarmis herkese. Tum taraflarin sanirim bu kagidi almasi lazim ama ben yurt disinda yasiyorum ve istanbuldaki adresimde kimse yok. Postaci bu kagidi sanirim muhtara birakacak o da alinmaz ise geri gonderecek

Bu durumda kahit bana ulasmadigi icin satisi etkiler mi ?


 
muhtara bırakılan evrak tebliğ edilmiş sayılmıyor mu? hukukçu değilim ama bilgim böyle.

hatta ptt şöyle yazmış kendi sitesinde;

Adıma çıkarılan tebligatın muhtara/ihtiyar heyeti üyelerine/kolluk kuvvetine teslim edilmesi ne anlama gelir?
Muhatabına veya muhatap adına almaya yetkili kişilere teslimi mümkün olmayan tebliğ evrakı adrese haber kağıdı bırakılarak muhtar, ihtiyar heyeti üyeleri veya kolluk kuvvetine teslim edilerek tebligat muhatabına yapılmış sayılır.
  • elorelia  (22.02.21 11:47:15 ~ 11:47:41) 
Muhtara bırakılan evrak tebliğ edilmiş sayılıyor. Resmi evrakta beyan ettiğiniz adreste olup olmamanız kurumu bağlamıyor.


  • Unde bach canim  (22.02.21 12:06:46) 
Herkesin dediği gibi tebligatın yapılmış sayılacağı doğru ancak adreste tanınmıyor gibi bir gerekçeyle iade edilirse (kapı zilinde adınız yoksa ve resmi adresiniz bu değilse) tekrar tebligat yapabilirler bu sefer MERNİS adresi diye belirterek. Resmi adresiniz yurt dışındaysa oraya tebligat yapmaya çalışabilirler.


  • now what  (23.02.21 06:45:46) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.