[]

Macbook pro'da disk password

Mac'e format attım ama disk password soruyor. Bu aşamayı bir türlü gecemiyorum.
 
herhangi bir seçim yapmamıştım. Sadece disk utility den formati apfs yi seçilirken erase dedim. Sonra da mojave yükledim. Disk şifrelemek istemem. O kadar çok uğraştım ki şifre görmek istemiyorum :)


  • balgozlum  (21.02.21 09:55:33) 
Zaten dediğin gibi yapmıştım. Bilgisayarın ilk sahibiyim. Amerikadan getirymiştim. Ben de şifre hiç koymadım. Nette filevault ile ilgili bilgiler dolaşıyor ancak çözemedim


  • balgozlum  (21.02.21 10:47:56) 
Üstadım çözümü buldum. Dediğin gibi apfs yi seçerek erase dedim. Asıl sorun aslında kurulum yaparken oluşmuş. Kurulum yaparken adım adım her seçeneği okurken filevault şifrelensin seçeneğini gördüm ve pasif hale getirdim, yani kutucuktaki tiki kaldırdım. Kuruluma devam ettim ve düzgün şekilde kurdum. Çok teşekkürler!


  • balgozlum  (21.02.21 11:49:12) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.