Çok katlı ev için robot süpürge mantıklı mı?

Eski bir evde oturuyorum. Ev üç katlı, yaklaşık 350 m^2, eski tip kapı kirişleri var, yani bi odadan bir odaya geçerken 2-3 cm yükseklik farkı olabiliyor (bazı odalarda da olmayabiliyor, çok acayip).

Bu durumda robot süpürge almak mantıklı mı? Süpüreceği zaman katlar arasında taşıyabilirim, bi gün bi katı öbür gün diğer katı süpür gibi. Ama ağır bir şeyse, işte ne bileyim uygulama arayüzünde düzgün implement edemedilerse, kat değişince başka bir eve geldi zannedecekse, düzgün haritalama yapamayacaksa falan onunla uğraşmak çok mantıklı gelmiyor. Kaldı ki odaların yarısı boş ve kapıları kapalı duruyor zaten genelde.

Bir de küçük bir köpüş var evde, o ne tepki verir bilmiyorum. Normal elektrikli süpürgeden ölümüne korkuyor ama o sesten dolayı sanırım.

Bunu bi alıp deneyip olmazsa geri iade etme şansım var mı? Sizin benzer bir tecrübeniz, bilginiz falan var mı, ne dersiniz?

Bendeki modelde üstün körü baktığımda tek harita vardı. Onu da bir seferde çıkarıyor. Bu haritaya sırayı da ekle gibi bir opsiyon yoktu.

  • baal  (20.02.21 19:51:53)
Robomax s5 de çok kat desteği var yazıyordu

  • kisa  (20.02.21 20:08:46)
Bazi modellerde kat destegi var, geriye donup takip etme isine yariyor, olmasa da olur. Her calistiginda yeni harita cikarir en fazla, cok dert degil. Ancak kapi esiklerinden gecemez, ona dikkat etmelisiniz. Kattan kata tasinir, agir degil ancak odadan odaya tasiyacaksaniz mantikli degil bence.

  • taurina  (20.02.21 20:22:27)
Roborock s5 max kullaniyoruz, iki kati ayri haritalandiriyor sorunsuz. Daha fazla harita da eklenebiliyor yani 3 katya problem olmaz

  • fakyoras  (20.02.21 20:42:17 ~ 20:43:15)