Maaşınızın kaçta kaçını ailenizle

Paylaşıyorsunuz? Belirli bir bütçe oluşturdunuz mu, yoksa denk geldikçe veya talep oldukça mı destek oluyorsunuz? Beraber yaşayanlara soruyorum özellikle. Dışarıdan destek veren varsa onlar da yazsınlar lütfen.

Yemek kartımı anneme verdim. Aylık 500 TL. Mesai oluyor. O da yaklaşık haftalık 200 liraya geliyor. Onları veriyorum.

  • allah yazdiysa bozsun  (20.02.21 10:38:38)
Beraber yasarken malesef ki %1'i civarindaki internet faturasini oduyodum sadece. Ara sira da bir seyler aliyordum o kadar. Pismanim o donemler yapmadiklarima. Mezun oldugumdan beri turkiyede iyi para denebilecek maaslar kazaniyordum bir de.

Simdi yurt disindayim, maasim da artti. her ay maasimin bir kismini onlar icin kenara atiyorum, yarin oburgun birden verebilmek icin. Tabi evlenince iki aile oldu, ikisinden hangisine gerekirse
  • fakyoras  (20.02.21 11:09:05)
aile hangi aile?
anne baba ile sıfır. ben onlardan istemem onlar benden istemez.

kendi çocuğumu eşimi kastediyorsan o zaten ortak.

*aynı şehirdeyiz, çalışmaya başladığımdan beri ayrı evde yaşıyorum.
  • rewlack  (20.02.21 11:24:02 ~ 11:24:41)
%30-35
çalışmaya başladığımdan beri ayrı yaşıyorum.

  • pati  (20.02.21 11:32:42)
Ailemle yaşarken lazım oldukça destek oluyordum, bu kadar. Öyle aylık bir sabit rakam yok yani.

  • roket adam  (20.02.21 12:36:47)
işe başladığımda beraber yaşıyorduk. evden ayrılana kadar faturalara destek olmak istesem de bize maddi yardımda bulunma bizden de bekleme diyip konuyu kapattı babam. herkes kazandığı kadar yaşasın kafasında. o yüzden hiç olmadım.

  • juliette  (20.02.21 13:30:28)
Çalışmaya başladığımdan beri ayrı yaşıyorum. Aynı şehirdeyiz. Ailemin maddi durumu benden daha iyi. Bu yüzden sadece jestler yapıyorum. Onlardan gelen parayı da almıyorum. Ama bazen evde dolabımı açtığımda sabun, yumurta falan gördüğüm oluyor. Ana yüreği :/

  • ruhen hastayim ben  (20.02.21 13:40:51)
Ayrı yaşıyorum, istemiyorlar zaten hiç ama yine de hediyeler falan ile elimden geldiğince ihtiyaçlarını kapatmaya çalışıyorum.

Yani bensiz de gayet kendilerine bakıyorlar, hatta ben gidince iyice yükleri azalmıştır ama isteseler lazım olsa elime geçen tüm parayı veririm hiç üzülmem. Senelerce desteklediler beni.
  • aguen  (20.02.21 14:00:46)
ayrı yaşıyoruz. hiç para vermiyorum. aksine bazen yüksek masraflı şeylerde bana destek olurlar. durumları benden daha iyi, babam emekli bi de ev kiraları alıyor ohh valla keyifleri yerinde.

18 olup evden ayrıldıktan sonra babamdan aldığım harçlık anlamında toplam para 5 bin lira değildir.(yukarıda bahsettiğim yüksek masraf haricinde) üniversitede kendi paramı kazandım, sonra da işsiz kalmadım zaten hiç.
  • Jux  (20.02.21 14:07:26 ~ 14:09:55)