[]

İstifadan Sonra İş Devri

İstifa ettim, baya uzun bir iş listesi çıkardım ve yöneticime attım ki devredilecek insanları belirlesin. Bunu yapmakta baya gecikti zaten, neyse o benim problemim değil neticede benim gideceğim tarih belli.

Ben devrettiğim işi takip etmek zorunda olduğumu düşünmüyorum artık, haftaya son çünkü. Ama bekleyen işler hala bekliyor. :D
Bugüne kadar tüm devirlerde böyle gördüm, böyle yaptım. Kendi iş arkadaşıma da şu iş bekliyor bak diye hatırlatmak bana düşmez diye düşünüyorum. İş aktarırken söylemiştim çünkü.

Haksız mıyım?

 
evet karışma artık devrettiysen onların problemi. zaten yöneticinin de sana devrettiğin işlere girme artık diye belirtmesi lazımdı. belirtmediyse özellikle destek istenmedikçe ne karış ne de hatırlat. sen masanı topla, arkadaşlarınla vedalaş vs. gitmeye hazırlan. elinde senin özel halletmen gereken işler varsa onları toparla bitir. gerisini onlar düşünsün.


  • erty_ksk  (19.02.21 14:30:36) 
merhaba, şu an seninle tamamen aynı durumdayım. ancak üzerimdeki işleri yine de bitirip öyle ayrılmanın daha etik olduğunu düşünüyorum çünkü son güne kadar ben buranın çalışanıyım.


  • makarnavodka  (19.02.21 14:37:42) 
@makarnavodka Merhaba, üzerimdeki işler konusunda hemfikirim. Onları zaten yapmaya, toplantılarına girmeye devam ediyorum. İsterse hiç devrettirmesin, sonra onlar uğraşacak.

Ancak devrettiğim uzun soluklu projeleri ben yapmaya devam edersem, haftaya bir update daha mı yapacağız bu yoğunlukta "bak ben arada şunları şunları yaptım, haberin olsun" diye. Çok verimsiz bu, ki tek 1 iş de yok bu şekilde. Bir sürü devam eden proje var.
  • piremses  (19.02.21 14:48:42) 
Yoneticine "devretrim, artik karismiyorum sorumluluk bende degil" dediysen birak gitsin, demediysen "bakin su su isler sarkiyor haberiniz olsun" diyebilirsin. Artik yeni kisilerin sorumlulugunda o isler


  • fakyoras  (19.02.21 16:02:34) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.