Mass gainer vs yulaf

Mass gainer yerine yulaf ezmesini blender dan geçirip toz haline getirmek ve muz, kakao ile karıştırsak aynı işlevi görmez mi? Hem daha ucuz ve sağlıklı olur gibi.

Yulaf suya karışmaz ki nasıl içeceksiniz?

  • Tochinoshin  (19.02.21 09:53:44)
Karıştırmasak yesek nasıl olur?

  • black mamba  (19.02.21 10:09:47)
Bal gibi de olur. Kalorileri de aynı hemen hemen

  • olaylar olaylar  (19.02.21 11:12:02)
aynısını yapıyorum, whey + yulaf + muz + light süt.

Oluyor.
  • garavel  (19.02.21 12:50:50)
mass gainer'ın bir avantajı hızlı emildiği için antrenman öncesi hızlı enerji sağlar, yulafta bu kadar izole ve hızlı enerji mümkün değil. dezavantajı ise mass gainer'ın sağladığı enerjiyi kullanamazsanız çok çabuk yağa dönüşür.

  • marlonbranda  (19.02.21 14:13:13 ~ 14:13:37)
yulaf > mass gainer

gainer içeriklerine bakarsan büyük oranda şeker olduğunu görürsün. kesinlikle sağlıklı ve uzun dönem kullanılabilecek ürünler değiller. içeriği karbonhidrat olan gainerlar da ciddi pahalıdır.
  • orpheus  (19.02.21 14:27:33)