Hava nemlendirici

Merhaba,

Yasadigim sehirde hava cok kuru oluyor ve ben kis mevsiminde oksuruk ve kuru burunla uyanmaktan biktigim icin yatak odama hava nemlendirici almistim.

Gece yatarken 35% nem oluyor odada, calisitirip yatiyorum, sabah 65% ile 80% orani arasinda oluyor nem.

65% gorece normal ama 75-80% olmasinin nasil bir etkisi var? Oda kuf tutar mi mesela? Ya da esyalar zarar gorur mu?
Odayi uyaninda havalandiriyorum ve havalandirmasam da 1-2 saat icinde dusuyor 50%e, aksama kadar da 35lere iniyor.

Siz ne diyorsunuz? O kadar yuksek olunca nem hic burun tikanikligi ve oksuruk olmuyor.

ben de aynı sebepten nemlendirici aldım kullanıyorum, içindeki manuele göre %40-60 arası ideal olarak geçiyor. Aynı zamanda nem ölçerim de var, onda da 60 üstü :( emojisi gösteriyor.

  • aynenbencede  (18.02.21 12:36:24)
@aynenbencede

Evet ama surekli 60% uzeri olmuyor, muhtemelen son 2 saat filan o kadar yukseliyordur.
Simdi 3 saat gecmis, 40%e dusmus bile nem orani :/

Bilemedim.
  • kuehles blondes  (18.02.21 13:14:41)