Su vida nasil acilir? (Alet edevat sorusu)

Linkteki vidanin oldugu yere elimiz girebiliyor fakat bir aleti dondurebilecek bir mesafe yok bulundugu yerde. (Klozet vidasi bu ve klozet duvara cok yakin)

Oyle bir alet olsa ki (sarjli vs) oraya soksak ve bunu sokebilsek.

Var mi boyle bir alet :)

resminiz.com

buna giren cıvatanın başı nerede? burayı bir anahtarla sabit tutup diğer taraftan açmanız daha kolay olur, burada anahtarla hareket etmek mümkün olsa da pek verimli olmaz. iki taraftan birini sabit tutmanız gerekecek sonuçta.

  • gkhncnzdgn  (17.02.21 22:25:56)
uygun anahtar ,cırcır anahtar veya küçük bir lokma ile de sökebilirsin, somunun metrik kaç olduğunu bilmek lazım, bir de vidanın diğer tarafı sabit değil ise dönmemesi için pense veya anahtar ile tutmak gerekir.

  • sealth  (17.02.21 22:47:24 ~ 22:47:35)
Orada dönebilecek alet olmaz gibi, siz nalburdan küçük kurbağacık anahtar isteyin , ufak bir şey zaten. Somunun başına göre ayarlayın , çeyrek tur çevir tekrar tut çeyrek tur çevir şeklinde açılacak.

  • synax  (18.02.21 00:27:31)
Tork anahtarı olarak geçer. @sealth in dediği gibi cırcır olarak da bilinir. Bunun ile yapabilirsin.

  • mucoaga  (18.02.21 08:16:20)
Göbekten cırcır yada yıldız geçme anahtar

  • basond  (18.02.21 08:54:10)
10 ya da 12 açık ağız anahtar ile yavaş yavaş açılır, elinizin altında küçük lokma takımı varsa daha hızlı olur tabi, ama yoksa bunun için almaya değmez.

Mini kurbağacık da denmiş ama onun başı büyük olduğu için sağa sola çarpar fayda vermez.

Manevra alanı dar olduğu için, her seferinde anahtarı ters düz etmek gerekebilir ağız açısından yararlanmak için.
  • John Bloor  (18.02.21 10:34:12)
şöyle bir aparat alıp şarjlı vidalamanın ucuna takın. bunun ucuna da uygun lokma

www.gittigidiyor.com
  • lancelot du lac  (18.02.21 11:55:04)