Bergamotlu cay iciyor musunuz?

Ben gunde iki defa demliyorum :) eskiden liptonun aromasi tam kararindaydi su son zamanlarda cok yavan. Su cok guzel dediginiz bir urun varsa zevkle denerim.

Çaykur altınbaş bergamotlu'yu tavsiye ederim. Uzunca zamandır başka çay almıyorum.

  • vampir akrep  (17.02.21 22:31:58)
izmir reyhan pastanesi'nin bergamotlu çayını deniyorum bu akşam. yalnız aroması çok olduğu için yarı yarıya normal siyah liptonla demledim. normalde çok ağır ve koyu çay sevmem, bu hoşuma gitti. tavsiye edebilirim ancak başka şehre kargoluyorlar mi emin değilim.

  • melina  (17.02.21 22:36:30)
bergamot için önce lipton aldım baktım aroma falan hak getire ondan sonra bildiğin berk çay aldım, aroması liptona göre 3 kat daha güçlü ve güzel.

bergamot dediğim earl grey
  • killerbee  (17.02.21 22:38:16 ~ 22:39:01)
doğuş çayın bergamotlusu iyi oluyor ,hem poşet hem dökme çayı iyiydi.

  • MtKrt  (17.02.21 23:11:01)
lipton earl grey alıyorum ama iyi değil bence.

  • roket adam  (17.02.21 23:11:22)
Doğadan büyülü bohça, büyülü harman iyi geldi bana.

~Doğuş yazmışım doğadan olacak tabi.
  • hedep  (18.02.21 01:19:50 ~ 15:09:50)
Twinings earl grey.

Mutusler otesi
  • baldur2  (18.02.21 02:02:25)
Normalde çay içmiyorum. Bildiğin midemi bulandırıyor. Bergamotlu denk gelirse içiyorum, haz da veriyor. Bergamotlu çay mı olur abi ne o öyle kolonya gibi diyen de çok duydum.

  • onemoremile  (18.02.21 07:53:07)
Beta teaninki de çok güzel

  • suicides underground  (18.02.21 09:24:39)
Bergamutlu çay seviyorum. Bu işin şahikası Twinnings o da hem euro alıp başını gittiği için hem de uzun zamandır yurtdışına çıkamadığımız için çok pahalandı. Korka karka kullanıyorum bitmesin diye. Reyhan pastanesinin çayını çok duydum. Ben de deneyeceğim.İstanbul'a gönderiyormuş.
Bir ara Oba çayın bergamutlusu vardı ama o da bozdu. Doğuş olsun Beta olsun maalesef benim aroma standardımı karşılamıyor

  • SiyamkedisiZorro  (18.02.21 09:33:38)
çok severim ama 90ardaki çaykur un tadını hiç birinde bulamıyorum . o yüzden hiç birini içmiyorum.

  • tenekeadam  (18.02.21 11:18:46)
Ben normal çaya bir tane bergamotlu çay atarak harman şeklinde kullanıyorum. Doğuş'un veya Lipton'un.

Tek içmek için siyah çay değil de liptonun begamotlu yeşil çayı var o baya güzel
  • eatpraylaw  (18.02.21 12:36:58)
Dogadan büyülü bahçe deneyin. Hatta bulursaniz metal kutuda dökmesi var çok güzel.

  • 65 derece  (18.02.21 12:56:54)
evet, lady grey i begeniyorum.

  • tresrichesheures  (18.02.21 13:26:18)
Reçel yapmak için bergamot meyvesi aldım internetten. Sarı kısmı kullanılmıyor reçelde. Rendeledim, kuruttum. Çay demlerken atıyorum içine. Muhteşem oluyor. Reçelden daha çok mutlu oldum.

  • oyokbuyoknevar  (18.02.21 14:01:13)
Birlessek parti kurarmisiz :) tesekkurler oneriler icin!

  • thesomberlain  (18.02.21 21:22:05)
Evet, hem de ne! Duyurudan birilerinin tavsiyesiyle Özçay almaya başladım internetlerden. Nefis.

  • fever  (18.02.21 21:32:35)