[]

Macbook Fişe Takılıyken Elektrik Çarpması

Selamlar, eski MacBook prolardan da hatırlıyorum sanki ama şimdi yeni MacBook Air 13 m1 aldık. Şarj olurken kasasından elektrik geçiyor resmen kasasına dokununca titreşimi hissediyorsun. Fişten çıkarınca gidiyor.

Plastik koruyucu vs. fayda etmedi. İnternette millet de şikayet etmiş, topraklı priz olsa çözülür demişler ama Türkiye'de o zor sanki eski apartmanlarda öyle toprağa inen bir şey falan yok. Bir çözüm yolu var mı siz ne yaptınız? Böyle kullanmaya mı alıştınız yoksa?

teşekkürler

 
ayağına terlik giyince de aynı şey oluyor mu?

edit: cevabı beğenmemişsin ama bu cevabı ciddi ciddi apple forumlarında yazmışlar, neyse başarılar size.
  • nahtoderfahrung  (17.02.21 14:16:07 ~ 14:20:09) 
Ayni durum benimkinde de var, alistim artik takmiyorum. Bir tehlikesi yokmus.


  • fakyoras  (17.02.21 14:16:45) 
@nahtoderfahrung, cevap olmadığı için tiklememiştim, yalıtkanlıkla ilgili olsa dışına plastik takınca vs. de düzelmesi lazım değil mi? Ayrıca o bile üretimde sıkıntı olduğunu gösteriyor. Tehlikesi yok diye içine yalıtıcı bir şey yapmamışlar herhalde.


  • nhk ni youkosu  (17.02.21 14:34:27) 
Aynı şeyi 2013 Pro'da da yaşıyorum. Her zaman olmasa da zaman zaman kasadan elektrik geçtiğini hissediyorum. Benimkine özel bir bozukluğu var sanıyordum ben de. Hatta laptop fişe takılıyken adaptörü 3 kere patlama yaptı ikişer yıl arayla, evdeki sigortaları falan attırdı. İkisinde adaptör çalışmaz hale geldi sonuncusunda adaptöre bir şey olmadı. Adaptörleri de hep orijinal aldım ona rağmen bu problem var. Hatta sorunlu model mi diye baktım ama bir bilgi de yok bu konuda. Apple forumlarında bir kaç tartışma dönmüş sadece. Böyle kullanmaya alıştım ben


  • queue  (17.02.21 14:53:44) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.