[]

Bir Zamanlar Anadolu'da filmi hakkında bir soru...

Nuri Bilge Ceylan eserlerine bayılıyorum. En güzel filminin de çoğu kişi gibi Bir Zamanlar Anadolu'da olduğu kanaatindeyim.

Şimdi film ilk çıktığı gibi 2011 senesi miydi neydi ilk gününde sinemada gittim. Sonra bir daha izlemedim ben bu filmi. Ama kafamda devamlı dönüyor. Herkese tavsiye ediyorum bir yandan vesaire. Dün filmi tavsiyem üzerine yeni izleyen iki arkadaşla konuşuyorduk. Dedim "hamam sahnesi çok iyiydi bence şunu şunu sembolize ediyor." Dediler ki ne hamam sahnesi öyle bir sahne yoktu.

Sonra açtım mubiden izledim hakikaten öyle bir sahne yok. Dedim 10 yıl evvelinden gelen hafızam beni yanıltıyor mu? Sonra google bir tane de olsa ekteki gibi sonuç verdi. Güzelim film 2,5 saate düşmüş meğerse ben 3 saat izledim diye anımsıyorum mesela.

Bu extended versiyonunu ya da bu konuda içerik bilgisini falan nerden buluruz arkadaşlar?

Şimdiden çok teşekkür ederim.

 
soruya cevap değil ama, hamam sahnesi nasıldı peki? çok merak ettim :)


  • lovemyself  (17.02.21 00:59:45) 
Öyle bir sahne var.

www.nuribilgeceylan.com

www.imdb.com

Burada Almanya için 6 dakika daha uzunmuş.
  • dissendium  (17.02.21 00:59:51) 
arkadaşlarınız da mubiden izlemiş olmalı. en son trt 2 verdiğinde tekrar izledim hamam sahnesi vardı. 2.43 resmi süre. mubide 2.31 son kısımları kesmiş olmalılar


  • olaylar olaylar  (17.02.21 01:06:48) 
kıymetli cevaplarınız için teşekkür ederim.

@lovemyself aslında olay bağlamında hiçbir şey olmuyordu sahnede. ama durum betimlemesi açısından mükemmeldi. o gecenin arınması ve içsel muhasebesi doktorun düşünceli halinden anlaşılıyordu diyeyim kısacası spoiler vermeden. sonu ile de bu şekilde oldukça bağlantılıydı diyebilirim.
  • istanbul beyefendisi  (17.02.21 01:17:29) 
Ben de hatırlamıyorum öyle bir sahne. Malum yollardan izlemistim. Herhalde mubide var.


  • westblack  (17.02.21 02:21:14) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.