Altının elimde patlaması hk

Kasım ayında altına girdim 490dan. Ellerim kirilsaydi da girmeseydim ama yaptık bir hata işte. O günden beri maaşımdan arttirdigimla sürekli alıyorum. Aldıkça da düşüyor Allah'ın belası. Şu an ortalamam 462. Bu ay maaşı da aldım. Mecbur gene altın alicam, ortalamayı ne kadar dusurursem o kadar erken çıkarım diye düşünüyorum.

Ama bu ne kadar böyle gidecek Allah askina hep düşecek mi ons ve altın?

valla keşke bilsem de bir şey diyebilsem. ben 536'dan aldım çünkü 600'e çıkıyor çabuk al diye kuyumcukent'te çalışan arkadaşım darladı. bildiği bir şey vardır dedim. aldım. 2 gün sonra istifa etti beyfendi.
en son zararım gramda 120 tl'ydi artık hesaplamayı bıraktım. üstüne altın da almıyorum artık.

  • matilda  (15.02.21 11:51:42)
Bende de bir miktar var 470'lerden aldığım. Grafiklere bakıyorum, ons fena yerde değil aslında ama hem dolar hem o düştüğü için yamulduk.

Biden yaptırım diyor, başka bi şey demiyor. Doların 7'nin altında çok takılacağını sanmıyorum bu yüzden. Ons 1800'lerin altına inmesin yeter.

Ortalama indirerek iyi yapıyorsun bu arada. Benim miktar üzüleceğim kadar olmadığı için girişmedim o işe.
  • chicha_v2  (15.02.21 11:53:55)
su an kimse kestiremez, maliyet dusurmek en mantikli hareket

  • sweetoffice  (15.02.21 12:01:17)
altın maalesef uzun vadeli bir araç. alınıp unutulmalı. bunu bir türlü öğrenemedik. gazla alınıp gazla satılan bir şey değil.

  • uuth  (15.02.21 12:14:32)
altin su an dusus trendinde ons tarafinda, ayrica dolar/tl de dustugu icin gram altin da keza dusus trendinde. senin iki secenegin var.

1- ben duzenli alim yapiyorum zaten diyip almaya devam edeceksin, zira buralar ortalama dusurmek icin guzel yerler.
2- bu ise gazla girdim bulastim o para bana lazimdi ya da lazim olabilir diyip zarar kes yapacaksin, komple ya da bir kismini.
  • bay b  (15.02.21 12:27:20)
Yükselen emtia satılır, alınmaz, en kötü satmaz beklersin, ama alınmaz.

Ben 467'den altın aldım, 520'den sattım. Düşünce 462'den tekrar aldım, şu an ilk altın aldığım 467 tarihine göre ana paramdan %3 zarardayım.

Ben bile bu duruma bakıp üzülüyorum, direkt 520-530 liralardan altın alanlara Allah sabır versin.
  • John Bloor  (15.02.21 12:30:38)
Duserken aldım zaten ben de sorun orda :D 540tan 490a düştüğünü görünce herhalde geri yükselir diyerek aliverdim hayatımın hatasını yapmisim megerse

  • sanguine  (15.02.21 12:34:54)
2200'den aldığım cumhuriyette var , 3500'den aldığımda var. İhtiyat akçesi olarak biriktirmeye çalışıyorum, acil ödeme durumum yok ve hala her hafta alıyorum. Benim için uzun vadeli yatırım, öyle düştü çıktı peşine düşersem motivasyonumu kaybediyorum.

Ekşi'den birisi ile yazışmıştık, dolar/altın olarak bakmamı salık vermiş ve ona göre şekil alın demişti (kabaca altının yönü için bakmam gereken yeri işaret etmişti) ben yine de devam ediyorum. Benim para biriktirme motivasyonum altın.
  • synax  (15.02.21 13:03:57)
Aynı durumdayım 480 %85. unutmaya çalışacağım. 50 gr üstüyse faize de koyulabiliyor vadeli

  • ShadowOfMoon  (15.02.21 13:18:48)
şöyle bir durum var: Altın en son 408'i 17 temmuz 2020'de görmüş. Merkez bankasına göre o tarihten beri enflasyonumuz yüzde 10. Dolayısıyla altın, dolar, euro hariç her şey yüzde 10 artmış. Ama bakıyorsun, mesela altın enflasyonun 0 olduğu ülkelerde düşmüş mü? o kadar düşmemiş. Demek ki bu seviye bu enflasyon oranıyla korunmaz. enflasyon düşüyor mu? düşmüyor da. o yüzden mb rezerv doldurmak için faiz arttırıp yabancı sermaye çekiyor, bu da tl'ye talep yaratıyor. tl değeri artıyor dolayısıyla. ancak somutta değer arttırımı sağlayacak bir şey var mı? cevabını vermeyeceğim. yatırım tavsiyesi yapmadım ama yine de ytd.

  • prole  (15.02.21 13:31:06)
Bir şey daha soracağım. Şimdi zararına altından çikip bütün paramı bitcoine gomsem, zararı kurtarabilir miyim daha kısa sürede

  • sanguine  (15.02.21 14:22:59)
@sanguine; gene aynı hatayı yapıyorsun. Bitcoin de tepede. 50 bin usd üstüne çıkar mı? Olasılık dahilinde ama aşağı düşme olasılığı daha fazla. Hep zirveye yakın şeyler ilgini çekiyor. Çok hatalı.

  • boray eris  (15.02.21 15:27:28)