Babam hotel yaptı diyen arkadaş zengin midir?

Selamlar,

Gerek garibanlık gerekse bu işlere hiç kafam basmadığından mütevellit şu konuda fikir almak istedim.

Bir akadaşım ile telefonda bir şehir hakkına konuşurken alakasız bir konunun içinde şöyle bir cümle kullandım
'' ben o şehirde ki xxx hotelinde konaklamıştım'' bu arada xxx hoteli de dünyanın en iyi hotel zincirlerinden birisi.

Arkadaşta ''orayı biliyorum babam yapmıştı orayı'' dedi, kendisini uzun zamandır tanıyorum, hava atmak ya da başka bişey ima etmek için söylemez böyle bişeyi. Sadece şimdi aklıma takılmış '' Ulan bunlar baya zengin heralde baksana'' diye.

Sizce bu durumda olan biri harbiden zengin midir? yoksa adalede bir inşaat firması falan mıdır?

Sormadım bende tabi ama babasının inşaat şirketi olduğunu biliyorum

  • paramolacak  (15.02.21 00:40:38)
Zengindir. Yapılan Apart gibi sıradan bina değil sonuçta dünyanın en iyi otel zincirlerinden birisi diyorsun

  • goodyes  (15.02.21 01:00:57)
Babam bir ara çok büyük bir firmanın müteahhiyligini yapmıştı. O zaman fakir değildik ama zengin de değildik.
Bunun yanında zengin olarak gören birileri de vardı tabi.

  • kisa  (15.02.21 01:10:03)
İstanbul’daki birçok avm’yi benim dedem yapmıştı. Özellikle her yer avm olmadan öncekilerden bahsediyorum. Ama hiçbir zaman zengin olmadık. Yani zenginlikten ne anladığınıza bağlı biraz da. Benim için “zengin” kıstası ya aileden hanları hamamları olan, buraların her birinden aylık 50.000-100.000$ havadan geliri olup bunun yanında kendi işini yapan filan ya da holdingleri olup yanında inşaat turizm taşımacılık endüstri varlık zarar zurt tic. ltd. şti yazan tipli adamlar. Yani güzel bi araban, bir iki evin ve arsan varsa zengin sayılmazsın bence ancak “durumu iyi” kategorisindesindir. Arkadaşının babası devamlı ihaleler alan birisi de olabilir benim dedem gibi de olabilir. Bir zamanlar iyi olup batmış da olabilir. Hepsi mümkün yani bilemeyiz :) Tekneleri varsa, senede üç beş ülke geziyorlarsa, ailedeki herkesin kendi arabası varsa zenginlerdir :p

  • pandispanya  (15.02.21 02:15:03 ~ 02:15:59)
Abim mimar, bir havalimanı projesinin başındaydı. Zengin değil.:)

  • suicides underground  (15.02.21 08:24:15)
Projenin mimarı yada mühendisi olabilir, yüklenici müteahhiti olabilir. Gariban olmadıkları kesin, ama zenginlik miktarı nedir? Kime göre neye göre zengin?

  • John Bloor  (15.02.21 10:36:31)
mesela taksim levent metrosunda bir durak sorduklarında orayı biliyorum eşim yapmıştı diyebilirim, eşim mühendis ama ulaştırma bakanı değil :)

  • kenarortay  (15.02.21 11:23:28)
Yani eğer yüklenici şirket eşinizinse haklısınız ama bahsettiğiniz durumda eşiniz orayı yapmamış, oranın inşaasında bulunmuş oluyor.

  • paramolacak  (16.02.21 10:02:20)
zenginlik göreceli kavram aslında
üniversitede benim param aylık akbile yetmezdi velev ki etilerde evi olan altında x5'i olan samimi bir arkadaşım vardı

bir gün bana birini anlattı durdu sonra ulan ne zengin adamlar var dedi

bence üniversite okurken herhangi bir arabası olan adam zengindir zaten.
  • duyurukullanıcısı  (16.02.21 10:14:15)
o otel inşaatında çalışan kime sorsan "orayı biz yapmıştık" der. o yüzden babası müteahhit olup çok kazananlardan da olabilir, bir taşeronda çalışan mühendis ya da firma sahibi de.

  • nawar  (16.02.21 11:51:14)