yasağa sizce uyuluyormu istanbulda

5e kadar yasak yok mantığında herkes benim gördüğüm. aşağıda bir duyuruda bekçiler çevirip ceza yazmışı görünce şaşırdım. şişli tarafında bu kar yağışa rağmen çoluk çocuk yaşlı dolaşıyorlar
ben de dışarı çıktım evet hem hava soğuk diye mama bırakim dedim ama çok kişi bırakmıştı zaten hem de fırına

Ben bu hafta sonu kısıtlamalarında ilk kez bugün dışarı çıktım hayvanlara temiz su bırakmak için. Çıkmışken mama almak için evin karşısındaki Migros’a da girdim. Bizim burdaki Migros sakin oluyor genellikle ve bugün gördüğüm hali şimdiye kadar gördüğüm en kalabalık haliydi. Evim de tam cadde üzerinde ve hafta sonları balkona her çıkışımda caddede en az 15-20 insan görüyordum.

  • ms brownstone  (14.02.21 17:37:16 ~ 17:38:50)
Akşam 21 sonrası dahil olmak üzere yasaklarda çok kez çıktım. Sadece bir kere jandarma durdurdu onda da şansa gerçekten işe gidiyordum hemen saldı. Yasağın her türlüsünü saçma buluyorum, keyfi çıkanların %100 destekçisiyim.

  • zoghurt  (14.02.21 17:40:23)
zerre uyulmuyor, maske bile takılmıyor, sokağa çıkma yasaklarında araçla çıkmıyor millet tabi ama herkes çoluk çocuk dibdibe dışarda maske takan bile yok

bişey deyince çocuk onlar deyip kendilerini katmıyolar bile. oysa 50 tane çocuk göt içi kadar çocuk parkında birbirine bulalştırdıktan sonra ailelerine taşıyor.
  • killerbee  (14.02.21 18:16:08 ~ 18:17:57)
yavas yavas deniyorum. once 5'de uzak markete gittim. sonra metroya bindim. sonra otobuse. daha sonra 6 da ciktim yurudum. izin kagidi olup da dolasanlara ne kadar kontrole takildiklsrini sordum. nerdeyse hic takilmiyorlar. onumuzdeki hafta hava guzel olursa yasak masak dinlemeyip cikicam. ceza yazarlarlarsa da 1 kereligine yazsinlar.

  • buenosdias  (14.02.21 19:10:55)
dün şile'den ataşehir'e geldim arabayla. yaklaşık 1 saat 10 dk sürdü yok. bir kere bile çevrilmedim.

  • roket adam  (14.02.21 22:43:23 ~ 22:43:36)
Uyulmuyor, insanlar inadına yapar gibi daha da fazla sokaklara çıkıyor bence. Camdan her baktığımda bir sürü insan ve normal ticari olmayan araçlar görüyorum.

  • Mossy  (15.02.21 12:47:34)