[]

Kabartma tozu olmadan kek

yapsam olur mu? yapayım dedim ama evde kabartma tozu kalmamış. vaz mı geçeyim? hiç mi oluru yok?
 
Karbonat koyabilirsiniz


  • cilekli pasta  (14.02.21 17:10:37) 
Madensuyu da olur.


  • superfluid  (14.02.21 17:11:33) 
Olur. Bazı browni tariflerinde koyulmaz mesela. Ama ıslak kek vs yapıcaksan yani içine şerbet süt filan döküceksen kabarması önemli oluyor.


  • hindistan cevizi  (14.02.21 17:41:15) 
Mayalı kek diye bir şey gördüm geçenlerde. Hiç denemedim olabilir belki


  • Okcomputer  (14.02.21 18:43:55) 
Karbotlı kek harika olur ama karbonatı limon gibi asidik bir şeyle aktifleştirmeyi unutmayın.


  • i think therefore i am  (14.02.21 20:09:42) 
Kabartma tozsuz olan böyle ekmek gibi kuru ve sert kabarmamış, yenmeyecek bir şey oluyor.


  • baal  (14.02.21 21:41:01) 
Maden suyu ve karbonat koyun. Daha lezzetli oluyor


  • westblack  (14.02.21 22:38:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.